איטום שלילי – איטום המבנה מבפנים

בדרך כלל אנחנו מבצעים איטום למבנה מהצד החיצוני. הסיבה לכך פשוטה – זהו הצד החשוף יותר לרטיבות ולמגע עם מים ולכן אנחנו שמים דגש על הצד החיצוני של המבנה ויוצרים מעטה הגנה טוב. מה קורה כאשר אין לנו אפשרות לאטום את המבנה מצדו החיצוני? אנחנו מבצעים איטום שלילי שהוא איטום פנימי.

חברת אדלר איטום ושיקום מבנים בע"מ מספקת שירותי איטום שלילי בכל רחבי הארץ ומלווה פרויקטים רבים של בנייה ושיקום. אנחנו משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות כדי לספק שירותי איטום שלילי איכותיים, מקצועיים ועמידים לאורך זמן.

מדוע חשוב לבצע איטום שלילי?

איטום מסוג זה הוא קריטי לשמירה על חללים פנימיים סגורים כיבשים ולהגן עליהם מפני רטיבות שיכולה להביא לנזקים כבדים ואף לסכנה בריאותית. לרוב אנחנו שמים דגש במהלך תהליך הבנייה על איטום הקירות החיצוניים, במבנים מסוימים אנחנו מחוייבים להתייחס דווקא לקירות הפנימיים של המבנה. אם לא נשקיע באיטום איכותי של הקירות האלו, נסבול לאורך זמן מנזילות ותופעות הנלוות אליהן – עובש, טיח נופל וכדומה.

איפה נבצע איטום שלילי?

לרוב נבצע איטום שלילי במרתפים, חניונים תת קרקעיים, מאגרי מים, מקלטים, בריכות, מרתפים ולעיתים גם בדירות ונכסים שנמצאים בקומות גבוהות של הבניין. הסיבה לכך היא שאיננו יכולים למעשה להגיע בצורה פיזית לצד החיצוני של המבנה וכדי לשמור על מבנה יבש ללא רטיבות אנחנו חייבים לתת מענה ולטפל בקירות הפנימיים.

כיצד מתבצע איטום מסוג זה?

לרוב נבצע איטום שלילי באמצעות הזרקה. אנחנו משתמשים במתקני לחץ שבתוכם חומר ייעודי להזרקה שאותו אנחנו מזריקים לנקודות קריטיות בחלל הפנימי של הקירות. ההזרקה יוצרת פעילות של החומר שבסופה נוצרת שכבה אוטמת מסביב פתחים, סדקים ומקומות רגישים נוספים.

בנוסף, ישנה טכניקה של איטום שלילי באמצעות מריחת חומר אוטם במקומות שבהם יש סדקים, כיסים, כיסי אוויר ורווח מסיבות שונות.

חשוב לבצע איטום שלילי רק על ידי איש מקצוע מיומן, מומחה באיטום שיש לו את הציוד הדרוש ואת הניסיון המקצועי לבצע את תהליך האיטום בצורה הטובה ביותר. אנחנו באדלר איטום ושיקום מבנים מתחייבים תמיד להעניק ללקוחותינו תוצאה בטוחה, שתבטיח שקט נפשי לאורך זמן.