מהי התכנית המובילה לשיקום מבנים מסוכנים בארץ?

אי אפשר להתעלם מן הדיווחים הרבים בתקשורת על כך שבאזור הצפון יש בזמן האחרון הרבה מאוד רעידות אדמה. למעשה לא נגזים אם נאמר כי בישראל צפויה רעידת אדמה חזקה וזה רק עניין של זמן עד אשר היא תקרה. הסטטיסטיקה מראה כי כל מאה שנה מתרחשת רעידת אדמה בארץ בעוצמה חזקה ועל כך הרשויות חייבות לתת את הדעת. ברעידה האחרונה שהתרחשה בארץ היו מאות הרוגים ואם ניקח בחשבון כי כיום המדינה היא הרבה יותר צפופה ניתן להבין כי צפויים הרבה יותר נפגעים ברעידה הבאה.

שיקום מבנים מסוכנים

על רקע זה ניתן לומר כי המבנים בארץ אשר נבנו לפני 1980 הם מאוד מסוכנים וכי הם לא עמידים בפני רעידות אדמה. על כן המדינה יצאה בתכנית של תמא 38 אשר נועדה בשביל שיקום מבנים ובכדי להבטיח כי המבנים יהיו חזקים אל מול רעידות אדמה. עליכם להבין כי שיקום המבנים הוא חשוב ביותר והוא ישרת אותנו בצורה הטובה ביותר שיש. אך אי אפשר להתעלם מהעובדה כי בפריפריה לא מתחרשים כמעט פרויקטים של תמא 38 וזה יוצר בעיה רצינית ביותר מכיוון ששם צפויים גם רוב הנפגעים ברעידת אדמה ואת זאת חשוב מאוד לזכור ולהפנים ולקחת בחשבון.

שיקום מבנים מסוכנים – מדוע המדינה לא מממנת זאת?

אין ספק כי צריך להתחולל שינוי תפיסתי בתחום של שיקום מבנים בעיקר בפריפריה וכי המדינה צריכה לחשוב על תכנית נוספת פרט לתמא 38. אם המדינה תמשיך להזניח את הנושא הזה הרי שמאות אלפי תושבים בגליל, בנגב ובפריפריה יהיו מופקרים וברעידת האדמה הבאה ייקלעו לבעיה רצינית ביותר. על המדינה לחשוב כיצד היא מעודדת יזמים לבצע שיקום מבנים וכיצד היא גורמת לכך שגם בפריפריה מתבצעים תכניות של תמא 38. למעשה לא נגזים אם נאמר כי המדינה צריכה לממן בעצמה את התכניות הללו וזאת עקב האחריות שלה לאזרחים והעובדה היא שהיא צריכה להבטיח כי האזרחים יהיו מוגנים כנגד רעידות אדמה ויוכלו להיות שקטים בנוגע לכך.

שיקום מבנים מסוכנים מחיר

מהו הדבר החשוב ביותר בשיקום המבנה?

אין ספק כי שיקום מבנים איכותי תלוי בגורם מרכזי והוא התכניות של השיקום. בכדי להבטיח כי הקבלן יודע לבצע את השיקום על הצד הטוב ביותר אתם צריכים להבטיח כי הוא יוכל לשקם את המבנה בצורה מושלמת ואת זאת הוא יעשה רק אם התכנית של השיקום תהיה ברמה הגבוהה ביותר ותהיה טובה ואיכותית. אצלנו באדלר איטום תקבלו את השירות הנכון והמקצועי ביותר.

מאמרים נוספים

מניעת נזילות בבית
מידע מקצועי

מדוע כל כך חשוב למנוע נזילות בבית?

בני אדם לא יכולים לחיות ללא מים ובכך אין כל ספק. כך אתם יכולים להבין כי מים הם אולי המשאב החשוב ביותר בכדור הארץ. כך

איתור רטיבות בבית
מידע מקצועי

איתור רטיבות בבית

לשם ביצוע איתור של רטיבות בבית חשוב להיעזר בכלים מקצועיים אשר יתופעלו על ידי עובדים מנוסים ומוסמכים. רק כך יהיה ניתן להיות בטוחים כי איתור

שיקום מבנים לפני איטום
מידע מקצועי

שיקום מבנים לפני העבודה איטום

במהלך ביצוע שיקום מבנים חשוב לדעת את סדר העדיפויות. כך למשל, ביצוע עבודות איטום זהו אחד הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת ביצוע

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!