איטום גגות בזפת או יריעות ביטומניות

איטום גגות בזפת או יריעות ביטומניות – מה כדאי?

איטום אפקטיבי הוא מרכיב קריטי בשמירה על תקינות המבנה שבו אנחנו חיים ועל כל הרהיטים והפריטים השונים בדירה. חלחול של מים למקומות לא רצויים עלול ליצור גם עובש, שמשפיע באופן שלילי על הבריאות ואף מוכר כגורם מסרטן. אחד המקומות המועדים לפורענות הוא באופן טבעי הגג, עקב מי הגשמים שמגיעים אליו לאורך כל החורף ועלולים לזלוג ממנו אל פנים הבית. ישנם מספר פתרונות שמאפשרים לאטום את גג הבניין, והשניים הנפוצים ביותר הם יריעות ביטומניות וזפת. כדי לבחור ביניהם את זה שהכי מתאים לכם כדאי להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אופציה.

זפת – יתרונות וחסרונות

איטום גגות באמצעות זפת, אותו נוזל צמיגי וסמיך מאוד שמופק מפחם או נפט, היה בעבר האופציה היחידה. כיום יש עוד אפשרויות, והן נחשבות מתקדמות יותר, אבל בכל זאת גם לזיפות הגג יש יתרונות שכדאי לקחת בחשבון.

ראשית, המחיר שלה אטרקטיבי. איטום גג של בניין, כמו כל שירות, נבחן על-פי יחס עלות-תועלת, ובאופן טבעי ככל שהעלות נמוכה יותר כך היחס הנ”ל משתלם יותר. יתרון נוסף הוא פשטות העבודה עם חומר זה.

מצד שני, אי אפשר להתעלם מהחסרונות של הזפת: היא אמנם מצליחה למנוע חדירת מים לכל מקום שבו אנחנו לא רוצים אותם, אבל לחומר זה יש נטייה להתרחב ולהתכווץ בהתאם לשינויים בטמפרטורה. כתוצאה מההתרחבות וההתכווצות עלולים להיווצר סדקים, ולמעשה תוך מספר שנים האפקטיביות של הזפת פוחתת והיא כבר לא מספקת הגנה מושלמת לגג. עוד כדאי לדעת שזיפות גג מחייב הוספת שכבת הלבנה מדי קיץ.

יריעות ביטומניות – יתרונות וחסרונות

יריעות ביטומניות הן פתרון מוצלח מאוד עבור איטום גגות מכל הסוגים, כולל גגות מרוצפים וגם כאלה שבעבר הוספה להם שכבת זפת. ביטומן הוא מוצר תרמופלסטי שמתרכך בחום ומתקשה בקור. הוא מופק מזיקוק נפט גולמי ומהווה חומר אידיאלי לאיטום. בהתאם יריעות ביטומניות מבטיחות אפס חדירות ומתאפיינות בעמידות גבוהה מאוד. ישנם סוגים שונים של יריעות לאיטום הגג, ברמות מחירים שונות, וחשוב למצוא מומחים בתחום שמתנהלים ביושרה מלאה כדי לקבל המלצה על האופציה האידיאלית.

החיסרון העיקרי של היריעות הביטומניות הוא הצורך לפרק את דודי השמש (וגם מתקנים אחרים אם ישנם על הגג). כמובן שבתום מלאכת האיטום יורכבו דודי השמש בחזרה, אבל הצורך הזה מאריך את זמן העבודה ומייקר את עלותה.

במרבית המקרים מוענקת אחריות על יריעות ביטומניות לפרק זמן של 10 שנים (בהשוואה לאחריות של 3-4 שנים בלבד עבור זיפות גג).

על-מנת לקבל המלצות מקצועיות ספציפיות עבורכם, וכמובן לקבל את השירות הטוב ביותר כך שתוכלו להיות רגועים ולדעת בוודאות שאף טיפת מים לא תיכנס אליכם הביתה דרך הגג, מומלץ לפנות למומחים מנוסים בתחום ולמשל להזמין קבלן איטום מפורטל הראשון באיטום.

מאמרים נוספים

איטום מבנים גדולים
מידע מקצועי
שיקום של מבנים מסוכנים

היום ניתן לראות בערים רבות ברחבי הארץ בניינים רבים הנראים מוזנחים, מתפוררים ובלתי מטופלים. לעתים ההזנחה נובעת מחוסר תשומת לב הדיירים, או כתוצאה מהזנחת ועד

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!