איטום גגות – כל מה שצריך לדעת

אם אתם רוצים לישון בשקט בחורף בלי לא לדאוג, כדאי לדאוג מראש ולהכין גם את הבית ולא רק את הרכב לקראת החורף. כדאי וחשוב במיוחד לבדוק את הגג בבית או בבניין שלכם, לפני תחילת עונת הגשמים, ולא לחכות לטפטוף על הראש כשגשם וסערה בחוץ.

אם אתם זקוקים לאיטום של גג הבית או הבניין שלכם, כדאי לדעת כי קיימות שיטות איטום גגות שונות ולכל שיטה היתרונות שלה, אך חשוב להתאים לכל סוג של גג את האיטום הנכון לו ביותר. בין אם נדרש איטום גגות מרוצפים, או איטום גגות בטון או כל סוג של גג.

מה צריך לקחת בחשבון לפני האיטום ?

הזמן הנכון לאיטום

במקרה שהגג שלכם זקוק לאיטום, יהיה נבון יותר לאמץ ולפעול על פי הביטוי הידוע: TIMMING IS EVERYTHING תזמון הוא הכל בחיים. ואכן אין חשוב מתזמון איטום הגג למען השגת המטרה בצורה מיטבית. אז מה הוא הזמן הנכון לאיטום הגג ? ובכן, כדאי לתזמן את איטום הגג כאמור הרבה לפני הגעת הגשם הראשון. הביקוש העצום לעבודות איטום עולה בחורף ואיתו גם המחיר. על כן אם תקדימו את איטום הגג לסוף הקיץ או אפילו לקיץ, המחיר יהיה סביר ביותר, תחסכו פעמיים גם כסף וגם רטיבות ולחות מגשם ראשון שהם בעיה בפני עצמה.

חמרי איטום דומים נדבקים טוב יותר

בתחום איטום הגגות החוקים הם קצת אחרים, חמרים שונים לא נדבקים אלא דוחים זה את זה ולדוגמא, חומר ביטומני נמשך ונדבק מצויין לחומר ביטומני ולעומת זאת הוא ידחה חומר פלסטי ולא ידבק אליו באופן אטום. כמו גם בטון ימשך לבטון ויתאחה איתו במהירות וידחה חומרים מסוגים אחרים.

בחירת תשתית איטום

לפני תחילת האיטום כדאי לבדוק מהי תשתית האיטום הקיימת כבר על הגג, כי אם הגג שלכם לדוגמא עבר איטום בחומר אקרילי לפני מספר שנים, אל תבזבזו כספכם על ניסיון איטום ביריעות ביטומניות, חבל על הזמן שלכם. החומר הביטומני החדש לא יקשר לחומר האקרילי ובמהלך הזמן ייווצרו רווחים והאיטום יפגע. הבחירה הנכונה במקרה זה תהיה בשיטת איטום גגות בזפת שתהיה הרבה יותר יעילה.

הכנת גג נכונה לקראת איטום

החלק החשוב והקשה באיטום הגג הוא הכנת הגג לאיטום. ההכנה כוללת ניקיון יסודי של שאריות האיטום הישן ושל כל הגג וכן הרמת המרזבים, המזגנים והדודים מהגג. חשוב לבדוק ולהקפיד על גג נקי לגמרי לפני תחילת עבודת האיטום לקבלת תוצאה אטומה במיוחד.

מהן שיטות איטום גגות ?

אלה הן השיטות הנפוצות באיטום גגות, ניתן לאטום גגות בזפת ובחמרים אחרים, אך השיטה המובילה היא איטום גגות ביריעות ביטומניות – זוהי השיטה הנחשבת ליעילה ביותר, איטום הגג מתבצע על ידי הלחמת יריעות ביטומניות זו לזו, עד לקצוות הגג. ויצירת שטיח יריעות אטום המכסה את כל הגג. את השיטה ניתן ליישם על גג שעבר זיפות בעבר. או כתוספת שכבה של יריעות חדשות או גם על גבי גג בטון חדש וחשוף.

איטום גגות – מחיר ?

המחיר של איטום גג תלוי בגודל הגג ונמדד על פי מטר מרובע, לדוגמא מחיר של גג בגודל שישים מטר מרובע יכול לעלות בממוצע כששת אלפים שח. אך אם הגג ישן ועליו מכשולים רבים כגון דודים ומזגנים, הדבר דורש הלחמות נוספות ויותר זמן עבודה, איטום גג כזה יכול לעלות קרוב לעשרת אלפים שח. ומה לגבי אחריות על העבודה? עבור איטום ביריעות ביטומניות של גג כזה מקבלים עשר שנות אחריות בדרך כלל.

ראו עוד אודות: גילוי נזילות | שיקום מבנים | איטום מרת,

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

איטום מבנים גדולים
מידע מקצועי
שיקום של מבנים מסוכנים

היום ניתן לראות בערים רבות ברחבי הארץ בניינים רבים הנראים מוזנחים, מתפוררים ובלתי מטופלים. לעתים ההזנחה נובעת מחוסר תשומת לב הדיירים, או כתוצאה מהזנחת ועד

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!