איך בוחרים חברה לאיטום בהזרקה טובה? (עדיף מצויינת)

המרתף דולף? בחניון מטפטף? חודרים מים לבית? 

חדירות מים למבנה הן לא דבר נדיר בישראל, בין אם מדובר במבנה חדש או ישן, ובין אם מדובר בבית פרטי או בניין. לעיתים קורה שחודרים מים למבנה ומוכרחים לטפל ולתקן בהקדם, בכדי למנוע נזקים גדולים יותר בעתיד.

ישנם הרבה גורמים המשפיעים על חדירת מים למבנה, כמו, לחץ מים, סוג קרקע, מערכת איטום קיימת, האיזור בבניין, גג, מרתף ועוד… ולאחר אבחון ואפיון מדוייק, הוחלט כי נידרש להיעזר בחברה לאיטום בהזרקה. 

למה לא מספיק קבלן איטום? או חברת איטום? וחייבים דווקא חברה לאיטום בהזרקה? 

הסיבה לכך מאד הגיונית, לא כל חברת איטום או קבלן איטום, מתעסק ועושה הכל. בדיוק כמו בכל מקצוע אחר, איטום בהזרקה זו התמחות ייחודית, איטום בהזרקה זה פרקטיקה וטכניקה שונים מהאיטום הקונבנציונאלי, כלים וחומרים שונים, יישום שונה, בדרך כלל נעשה כאיטום שלילי (מתוך המבנה), בדרך כלל נעשה באיזור מוגבל או ללא גישה מבחוץ אליו – כך שעדיף לבחור בעבודות מן הסוג הזה, חברה  לאיטום בהזרקה, שמתעסקת בזה רוב השנה ולא חברת איטום כללי.

חברה לאיטום בהזרקה טובה, חייבת שיהיו לה הכלים והידע המתאימים בכדי שתוכל לפתור חדירות מים למבנה באופן יסודי ואחראי :

מצלמה טרמית, כלי עבודה לכל דבר ועניין, במיוחד בעת שלב האבחון והאפיון של חדירת המים למבנה. חברה לאיטום בהזרקה טובה, מוכרחה שתהיה לה מצלמה טרמית, והסיבה ההגיונית לכך, היא, ששלב האבחון והאפיון של חדירת מים למבנה הוא שלב קריטי ובעל משקל רב בהמשך תהליך העבודה, בעזרת המצלמה הטרמית, נוכל לאבחן ולאפיין את חדירת המים למבנה באופן מאד מדוייק, כולל חדירות מים נסתרות וסמויות, שלא רואים בעין רגילה. אבחון ואפיון חדירת המים למבנה באופן מדוייק יוביל להמשך תהליך עבודה תקין ולתוצאה מוצלחת באתר.

תעודת "אוטם מורשה" בתוקף, בסיסי אמנם, אך בכל זאת חשוב לציין. התעודה מטעם מכון התקנים מחייבת כל קבלן איטום באשר הוא, לנהוג בכפוף לתקנים הרלוונטיים, לנהוג באחריות ובעיקר מעידה על קורס "אוטם מורשה" שאיש האיטום סיים בהצלחה ועל ההשתלמות השנתית שאיש האיטום עבר בהצלחה ועל כן התוקף של התעודה. חברה לאיטום בהזרקה טובה – בעלת תעודת "אוטם מורשה" בתוקף.

הכשרה, ידע וניסיון. חברה לאיטום בהזרקה טובה, עברה הכשרה בתחום האיטום בהזרקה, ויש לה תעודות המעידות על כך, הידע והניסיון שצברה יובילו אותה מהצלחה להצלחה. למעשה, ניתן לומר, שאין תחליף לידע והניסיון שחברה לאיטום בהזרקה צברה, בדרך כלל שנים של ידע וניסיון.

חברה לאיטום בהזרקה טובה, כדאי שתהיה מרקע הנדסאי ובעלת תעודות המעידות על כך. ההיגיון שעומד מאחורי זה הוא המהות שבעבודת האיטום בהזרקה, יתרון גדול לחברה לאיטום בהזרקה אשר בעלת רקע הנדסאי, הן בשלב קריאת תכניות הבניין והן בשלבי הביצוע מול התשתיות השונות. חברה לאיטום בהזרקה טובה, מבינה ויודעת הנדסת בניין כחלק מהיום יום שלה ומכורח המציאות שבעבודה עם תשתיות הנדסיות שונות באתרים השונים.

אז איך בכל זאת הופכת חברה לאיטום בהזרקה טובה – למצויינת?

בנוסף לכל, ומעבר לכל זאת, אין ספק כי הדברים המשמעותיים ההופכים חברה לאיטום בהזרקה טובה, למצויינת הם:

היכולת לאפיין חדירת מים במדוייק, להתאים בין הבעייה באתר והפתרון הנכון והמתבקש, להתחיל עבודה בתנאים של חוסר וודאות ולסיים אותה באחריות. לשלוט בחומר ובעבודה – לדעת מה עושים. עבודת האיטום בהזרקה, היא עבודה מורכבת, יסודית ומדוייקת, שילוב היכולות הללו, אשר בסופו של תהליך עבודה ניתן לתת אחריות על העבודה – אלו כנראה הופכים חברה לאיטום בהזרקה טובה למצויינת !

"איטום שלילי – באווירה חיובית"

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!