מה היתרונות של איתור נזילות במצלמה טרמית

נזילות של מים במבנים עלולים לגרור אחריהם נזקים חמורים. אחת השיטות היעילות לאיתור מקור הנזילות הינו שימוש בצילום תרמי על מנת לאתר את הנזילות מבלי שיש צורך בחדירה פיזית ובשבירת קירות.

כיצד מתבצע איתור נזילות במצלמה תרמית?

המצלמה התרמית הינה מצלמה אשר מצלמת טמפרטורות. התמונות שמופיעות על הצג של המצלמה התרמית מורכבת מצבעים שונים אשר מצביעים על טמפרטורות שונות.

את הצילום התרמי ניתן לעשות כדי לזהות נזילות ברצפה וגם בקירות.

כאשר אנו עדים לנזילה או שאנו מעוניינים לוודא כי הבית תקין, ניתן לזהות נוכחות של מים במיקומם המדויק באמצעות מצלמה תרמית אך יש לציין כי את הפיענוח של התמונות מהמצלמה התרמית צריך לבצע רק אינסטלטור מנוסה.

אז מהם היתרונות של איתור הנזילות במצלמה תרמית?

לצילום תרמי לאיתור נזילות יש כמה יתרונות אך יש שניים עיקריים. השיטה הישנה לאיתור נזילות כללה אופן מסוים של ניחוש ולאחר מכן היה צריך האינסטלטור לשבור את הקיר במקום שהוא חשב שמקור הנזילה נמצא.

בעת שטעה האינסטלטור היה צריך לבצע חדירה נוספת אל הקיר במיקום נוסף והדבר גורר עוד עבודה והוצאות נוספות.

בניגוד לשיטה הישנה, הצילום התרמי מאפשר לזהות במדויק היכן מקור הנזילות ולקדוח את הקיר או לפרק את חיפוי הרצפה רק במיקום הנדרש.

יתרון בולט נוסף של איתור נזילות במצלמה טרמית הינו שמתאפשר לנו לבצע שלילת נזילות נוספות. בשיטה הישנה, קשה היה לדעת האם ישנה נזילה אחת או יותר מכך.

בשיטה החדשה, ניתן לאתר את כל מוקדי הנזילות על ידי צילום תרמי מפני שהמצלמה מאפשרת לנו לקבל נתונים שאינם ניתנים לראייה גם בעין המקצועית ביותר.

החשיבות שבאיתור נזילות בזמן

במידה ומצאתם בביתכם סימן לנזילות בנוכחות קטנה, מומלץ שלא תדחו את הטיפול בנושא מפני שהנזק הינו נזק מצטבר שעלול לגרום למצבים לא נעימים כלל.

בין הנזקים שרטיבות בקיר או ברצפה עשויות לגרום ניתן למצוא גם נזקים לבריאות בשל עובש שנוצר בקירות ומפיץ גם ריח לא נעים בחלל הבית.

הריח שמופץ מהעובש הינו על ידי הפצת הנבגים של הפטרייה (עובש הינו סוג של פטרייה) אשר מפיצה את הנבגים שלה שהינם לא נראים לעין האנושית.

הנזקים האסתטיים שנגרמים, בין היתר של קיר רטוב וצבע מקולף עשויים להוריד את ערך הנכס גם במידה ותרצו להשכיר אותו ובמיוחד בעבור מכירת הנכס מפני שאת נזקי הרטיבות ואת הטיפול במקור הנזילה יצטרכו לבצע רוכשי הנכס החדשים.

לדף הבית >>

ראו גם: יועץ איטוםאיטום גגותשיקום מבנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

שיקום מבנים - טיפול מיוחד לאחר הצפה
מידע מקצועי
שיקום מבנים – טיפול מיוחד לאחר הצפה

שיקום מבנים לאחר הצפה כתוצאה מכשל בצנרת או מי גשמים, שיטפונות ועוד עלולים להתרחש הצפות בדירות או בבתים, הגורמים נזק כבד למבנה ולרכוש. מים בדירה

אילו חומרים צריך לאיטום שלילי
מידע מקצועי
אילו חומרים צריך לאיטום שלילי?

כולנו מבינים את החשיבות בביצוע איטום מקצועי אבל לא בטוח שכולנו שמענו על המושג איטום שלילי. על מנת להבין אילו חומרים צריך לאיטום שלילי כדאי

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!