איתור נזילות מים – למה כדאי לאתר כמה שיותר מוקדם?

הבתים שלנו מספקים לנו פרטיות מפני השכנים והגנה מפני מזג האוויר, הגשמים והסביבה באופן כללי.

אמנם רוב הבתים היום עשויים  בטון אשר הינו חומר אמין ועמיד מאוד אך גם הוא זקוק להגנה מפני מזג האוויר, הגשם ונזילות שמקורן בצינורות בתור המבנה עצמו על מנת למנוע נזקים קשים למבנה.

במידה ואתם חושדים כי ישנה נזילה בבית שלכם, מומלץ שתבצעו איתור נזילות מים על מנת לאתר את הנזילה בהקדם האפשרי וזאת מהסיבות הבאות.

נזקי מים הינם נזקים מצטברים

נזילות עלולות לגרום לנזקים רבים במבנים השונים כאשר רובם מתאפיינים בנזק מצטבר. אחד הנזקים הפחות נעימים שנזילות עלולות לגרום לו הינו העובש.

כאשר ישנם מים עומדים בתוך הקיר במשך מספיק זמן ועם כמות מספיק גדולה של מים, העובש יתחיל להתפתח. כאשר יש עובש בקירות הבית (עובש הינו סוג של פטרייה) העובש מתחיל להפיץ את הנבגים שלו באזורים הקרובים אליו.

נבגי העובש הינם בלתי נראים בעבור העין האנושית אך את הריח הלא נעים שלהם דיירי הבית יכולים להרגיש בבצורה ממשית.

מעבר לכך שמדובר בריח שיכול ממש להפר את סדר היום של דיירי הבית, העובש איננו בריא לנשימה ואנשים בעלי מצבים בריאותיים מסוימים עשויים לסבול ממנו במיוחד ואף להתפנות מהבית עד לטיפול בבעיה.

נזקי המים יכולים להוריד את ערך הנכס

העובש הוא לא הבעיה היחידה של נזקי המים ואלו עשויים לגרור שלל של תופעות מזיקות אחרות. ראשית, כאשר הנזילה כבר נעשית חמורה, תוכלו לשים לב לרטיבות בקירות.

כאשר הקירות רטובים מדובר בנזק אסתטי של ממש וזאת גם מהסיבה שבהמשך הרטיבות מובילה להתקלפות הצבע ומסיבה זו גם אין באמת אפשרות לצבוע את הקירות על מנת להסתיר את הבעיה אלא רק לייבש אותם.

בנוסף לכל אלו, רטיבות בקירות או ברצפה עלולות להוות סכנה של ממש למבנה עצמו ולעמידות שלו.

כיצד ניתן לאתר נזילות בשלבים מוקדמים?

היום יש באפשרותנו לאתר נזילות גם כאשר אלו רק מתחילות. בעבר היינו מגלים על הנזילות על פי סימנים שונים ובעיקר על ידי הופעת הרטיבות על גבי הקירות.

היום, באמצעות שימוש במצלמות תרמיות ניתן לזהות את הנזילות גם כאשר אלו רק מתחילות ומעבר לכך, ניתן לאתר את המיקום המדויק של הנזילות וכך לקדוח רק במיקומים ההכרחיים בקיר על מנת לטפל במקור הנזילות מבלי להסב נזק מיותר לחלקים נוספים במבנה או ברצפה. דברו עם חברת אדלר עוד היום.

ראו גם: צילום תרמישיקום מבנים | יועץ איטוםאיתור נזילות במצלמה טרמית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

איטום מבנים גדולים
מידע מקצועי
שיקום של מבנים מסוכנים

היום ניתן לראות בערים רבות ברחבי הארץ בניינים רבים הנראים מוזנחים, מתפוררים ובלתי מטופלים. לעתים ההזנחה נובעת מחוסר תשומת לב הדיירים, או כתוצאה מהזנחת ועד

איתור נזילות במצלמה טרמית אדלר איטום
מידע מקצועי
מה היתרונות של איתור נזילות במצלמה טרמית

נזילות של מים במבנים עלולים לגרור אחריהם נזקים חמורים. אחת השיטות היעילות לאיתור מקור הנזילות הינו שימוש בצילום תרמי על מנת לאתר את הנזילות מבלי

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!