בדיקת ליקויי בנייה במבנים ישנים

בדיקת ליקויי בנייה במבנים ישנים

ישנם מאות ערים באירופה אשר ניתן למצוא בהן מבנים מן המאות הארבעה עשרה, החמישה עשרה והשש עשרה. על רקע זה יש לציין כי רוב המבנים בישראל הם מהמאה העשרים ואולי חלק מן המאה ה-19.

על כן אם אנחנו משווים את מצבנו לאירופה אזי ניתן לומר כי בישראל יש הרבה פחות מבנים ישנים ולכן נדרש הרבה פחות עבודה ושירות כמו איטום מבנים, איטום גגות או איתור נזילות מים.

בכל זאת עליכם לדעת שעקב מספר סיבות גם המבנים בישראל מהמאות העשרים וה-19 סובלים מליקויי בנייה ויכולים לסכן מאוד את מי ששוהים בהם. על כן הנושא של בדיקת ליקויי בנייה הוא כל כך חשוב והוא בעל משמעות אדירה בשבילכם.

עליכם להבין כי בדיקה היא הליך פשוט וזול באופן יחסי אך פעמים רבות הוא יכול לשפר את רמת החיים בצורה ניכרת ולא רק זאת אלא שפעמים רבות הוא יכול להציל חיים.

האם כל קבלן יכול לבצע בדיקת ליקויי בנייה?

בדיקת ליקויי בנייה בבניין ישן תאפשר לכם לדעת האם הבניין הזה ראוי למגורים או שמא הוא מסוכן למגורים. לא רק זאת אלא שהבדיקה תאפשר לכם לראות האם יש ליקויים קשים בבניין וזהו משהו שאתם צריכים לחשוב עליו לעומק.

העניין הוא שאתם צריכים להבין כי בדיקה מחייבת מומחיות עצומה והיא למעשה תחום שונה לחלוטין מאשר בניית בית או בניין חדש.

על כן יש לציין כי את הבדיקה לא יכול לבצע כל קבלן בניין אלא מי שיכול לבצע את הבדיקה בצורה הטובה ביותר אלו הם רק מהנדסים בניין אשר עברו הכשרה מקיפה בתחום ואשר יודעים כיצד לבצע את הבדיקות בצורה המקצועית והטובה ביותר שיש.

האם כדאי לבצע בדיקת ליקויי בנייה רק בבניינים ישנים?

עד עתה דיברנו על בדיקת ליקויי בנייה בהקשר של בניין ישן, אך אתם חייבים להבין כי הבדיקה הזאת יכולה לעזור לכם מאוד גם בבניינים חדשים.

אתם לא תאמינו אילו כשלים יש בבתים חדשים ואיך הם משפיעים עליכם וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון.

על כן ההמלצה הכי טובה שאנו יכולים לתת לכם בהקשר של כניסה לבית חדש היא לא להיכנס לבית לפני שאתם מבצעים בדיקה מקיפה אשר תאתר ליקויים בבניין ואשר תאותת לכם האם יש בבית פגמים אשר מחייבים תיקון או אפילו מונעים מכם להיכנס לבית שלכם וזהו משהו שיש לקחת בחשבון.

מה צריך להשתנות במדינה בכדי שיקחו ברצינות את נושא בדיקת ליקויי בנייה?

אי אפשר להתעלם מכך כי הממשלה לא מתייחסת מספיק ברצינות אל הנושא של ליקויי בנייה וזה אומר כי משהו חייב להשתנות במדיניות הממשלה וזאת בכדי להבטיח כי אזרחי ישראל יוכלו לגור בבטחה בבתים שלהם.

על המדינה לחייב כל קבלן לבצע בדיקת ליקויי בנייה בבתים חדשים וגם בבתים ישנים וזאת בכדי לשמור על הביטחון של האזרחים.

ראו גם: איטום גגות | שיקום מבנים | יועץ איטום | גילוי נזילות במצלמה טרמית

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!