חשיבות עבודת איטום כאשר משפצים את הדירה

כשאנחנו משפצים דירה או בית עסק, בדרך כלל רוב תשומת הלב מופנית לעיצוב החדש של החלל ולפעולות שמייצרות שינוי משמעותי כמו שבירת קירות או חלוקה מחדש של המרחבים השונים.

את הנושאים הטכניים אנחנו בדרך כלל משאירים לאנשי המקצוע, אבל לא כדאי להתעלם מהם לגמרי – בסופו של דבר גם להם יש השפעה משמעותית על איכות החיים בדירה המשופצת או על רווחת העובדים והנחת של הלקוחות בעסק המשודרג.

במיוחד חשוב נושא האיטום.

חשיבות עבודת איטום בהזרקה

איך איטום לקוי עלול לפגוע בבריאות?

איטום לקוי עלול להוביל לרטיבות בבית ובעסק, ובעצם לא עלול להוביל אלא גורם לחדירת מים לא רצויים.

את נזקי המים כולנו מכירים: כתמי עובש מכוערים על התקרה והקירות, פגיעה בתשתיות והבעיה הקשה ביותר היא ההשפעה של הרטיבות על הבריאות – העובש הוא למעשה פטריות שמפיצות נבגים, וכתוצאה מכך גדל הסיכון ללקות במחלות שונות ובפרט כאלה שקשורות למערכת הנשימה.

אמנם גם לאחר השלמת עבודות שיפוץ ניתן לטפל בבעיית רטיבות עקב איטום לא תקין, ובפרט אם נעזרים בציוד משוכלל כמו מצלמה תרמית לאיתור מקור הנזילה – אבל כמובן שמוטב להקדים תרופה למכה ולהקפיד על איטום מקצועי במסגרת השיפוץ. ראו גם: צילום תרמי

הנזקים הנוספים של איטום לא איכותי

סוג נוסף של נזקים בעקבות שיפוץ כללי שלא כולל בתוכו שיקום מבנים איכותי הוא נזילה של מים מהדירה שלכם אל הקומה שמתחתיכם (או אל מפלס תחתון בדירה או בעסק).

גם במקרים אלה כדאי להתנהל לפי הכלל החכם של חז"ל ולהקדים תרופה למכה – תיקון איטום אחרי שהשיפוץ כבר הושלם כרוך בעבודה רבה ובהתאם גם בהוצאה כספית משמעותית.

בנוסף תצטרכו להתמודד עם עוד פרק זמן של בלגן ולכלוך בדירה או בעסק בגלל העבודות המחודשות, ואם נגרמו נזקים לדירה של השכנים מן הסתם תידרשו לפצות אותם – את כל אלה תוכלו לחסוך אם תקפידו על איטום מקצועי במסגרת השיפוץ.

באיזה שלב בשיפוץ כדאי להתחיל לבצע את האיטום?

איטום החדרים הרטובים במסגרת שיפוצים מתבצע לאחר שפורקה השכבה הישנה של האיטום ותוקנו סדקים בבטון אם היו כאלה.

במרבית המקרים האיטום יכלול שתי שכבות, כשלפני השכבה השנייה נדרשת המתנה עד להתייבשותה של השכבה הראשונה. בהתאם חשוב לתזמן במדויק את מועד האיטום.

אילו אזורים חשוב במיוחד לאטום?

איטום במהלך שיפוץ דירות הוא שלב חשוב מאוד. במיוחד נדרש איטום איכותי של הגג, החדרים הרטובים, המרפסות והמרתף אם ישנו כזה. כשהשיפוץ כולל תוספות בנייה, כל נקודת חיבור בין המבנה הקיים לתוספת החדשה מחייבת גם היא תשומת לב מרבית לנושא האיטום.

חומרי האיטום העיקריים הם זפת, יריעות ביטומניות, יריעות EPDM, יריעות PVC וישנם גם חומרים אקריליים ופוליאוריטנים.

אי אפשר לערבב חומרים שונים שכן האטום אינו יעיל במקרים אלה. כשמדובר על איטום מקלטים, חניונים, פירי מעליות ומקומות נוספים שבהם נדרשת הטמעת איטום מבפנים (עקב היעדר גישה לצד החיצוני), חשוב במיוחד לעבוד עם אנשי מקצוע מיומנים שמשתמשים בטכנולוגיות חדשניות דוגמת הזרקות.

למידע וייעוץ בנושא שיפוצים כנסו לאתר המשפצים בישראל: https://www.renovations-israel.co.il

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!