סוגי עבודות איטום

עבודות איטום הוא מונח גג שכולל בתוכו מגוון רחב מאוד של עבודות שהמטרה שלהן היא זהה: לאטום חללים סגורים מפני חדירת אלמנטים חיצוניים להם, ובמיוחד מים ואוויר. ריבוי סוגי עבודות האיטום גם מכתיב ביצוע שלהן על ידי בעלי מקצוע שונים, כל אחד בתחום העיסוק שלו. כך למשל, במסגרת הרכבת חלונות אלומיניום, חייב המרכיב לבצע גם איטום חלונות אלומיניום. עבודת איטום זו תהיה שונה לחלוטין לעומת עבודת האיטום שצריך לבצע קבלן המבצע שיקום של מעטפת בניין חיצונית, וחייב לבצע איטום של המבנה כולו.

התייעצו עם יועץ איטום

איטום בניין

איטום בניין הוא מהלך איטום נרחב שכולל איטום של כל נקודות החיבור הקיימות בבניין. נקודות חיבור כוללות למשל את החיבור בין קירות טרומיים, חיבור בין מסגרות החלונות ובין קיר הבטון, חיבור בין הקירות החיצוניים של המבנה ובין הקרקע, איטום הגג וכן הלאה. פרויקט איטום בניין הוא פרויקט מורכב שמחייב הקמה של פיגומים ועבודה למעשה על כל המעטפת החיצונית של המבנה. במרבית המקרים איטום של בניין מתבצע במסגרת פרויקט נרחב יותר של שיקום המעטפת החיצונית של המבנה ולצורך ביצועו נדרשים אנשי מקצוע ייעודיים, המתמחים בעבודות חוץ של מבנים משותפים.

איטום חלונות אלומיניום

איטום חלונות אלומיניום הוא כמובן פרויקט פשוט יותר מאשר איטום מלא לבניין עבודות איטום חלונות אלומיניום חייבות להתבצע על ידי חברה המתמחה בייצור והתקנה של חלונות אלומיניום כמו חברת יורוסטייל, אך גם איטום כזה דורש רמה מקצועית גבוהה על מנת להבטיח את התוצאה הנדרשת. לצורך איטום חלונות אלומיניום יש לבצע מספר מהלכים ושימוש במספר אלמנטים מעבר למריחת חומר איטום מסביב למסגרת החלון. כך למשל לפני התקנת החלון עצמו, יש להתקין משקוף עיוור שתוחם את מרחב המפתח ומאפשר לבצע איטום יעיל יותר. בנוסף, ניתן להתקין פרופילים מיוחדים של אלומיניום המיועדים לכסות על קווי חיבור בין המסגרת ובין החלונות עצמם. לבסוף כמובן, יש לבצע איטום רך מסביב למסגרת על מנת להבטיח שהחיבור של מסגרת החלון עם קיר הבטון הוא אטום לחלוטין, וזאת באמצעות מריחת חומרי איטום בצורה מאוד יסודית שלא תאפשר, לא מעבר של מים ולא מעבר של אוויר.

איטום צנרת

במבנים משותפים ישנן מספר נקודות בהן ניתן למצוא מצבור גדול של צינורות אשר עוברים מהברז הראשי ומתפזרים לכל דירות המבנה. בתווך הזה שבו עוברים כל הצינורות יחד, יש לוודא כי במעבר בין קירות, יתבצע איטום אפקטיבי של המרחב מסביב לצינורות. ישנם התקנים מיוחדים “שמתלבשים” על גבי הצינור ויוצרים איטום במרחב שמסביב לצינור. התקנים אלה מגיעים גם בתצורה של מספר חורים במקביל בהם ניתן לאגד מספר צינורות יחד, כך שבסופו של דבר כל מכלול הצינורות מוקף בלוח אטום שמאפשר את מעבר הצינורות דרך החור הגדול בקיר, אך גם אוטם את כל המרווחים שבין הצינורות ובין עצמם, ובין הצינורות ובין מפתח החור שבקיר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

מניעת נזילות בבית גילוי נזילות
מידע מקצועי
איתור רטיבות – כל מה שחשוב לדעת

איתור רטיבות – לפני שיצוצו הפטריות איתור רטיבות – נזילת מים במים היא אירוע שיכול לקרות בכל בית, ישן או חדש. אומנם בבניינים ישנים יהיה ריבוי של

שיקום מבנים - טיפול מיוחד לאחר הצפה
מידע מקצועי
שיקום מבנים – טיפול מיוחד לאחר הצפה

שיקום מבנים לאחר הצפה כתוצאה מכשל בצנרת או מי גשמים, שיטפונות ועוד עלולים להתרחש הצפות בדירות או בבתים, הגורמים נזק כבד למבנה ולרכוש. מים בדירה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!