סיבות טובות להיעזר בשירותי יועץ איטום באתר

הגיע הרגע, אנחנו לפני תהליך בניה או שיפוץ, בניית בניין או בית, הרוב מתוכנן, בחלקו נשלים תוך כדי תנועה, כך או כך אנחנו בונים ומשפצים עשרות אלפי מבנים בישראל, המוצר המוגמר הוא תהליך של החלטה, תקציב ולוח"ות זמנים בדרך כלל, אבל הדרך לשם לא תמיד דומה מפרויקט לפרויקט. אז מה בכל זאת אפשר לשפר ולעזור בתהליך הבנייה בישראל? איך יועץ איטום באתר יכול לעזור ולהקל? 

לפניכם 10 סיבות טובות להיעזר בשירותי יועץ איטום באתר:

  1. לקבוע ולעמוד בסדרי עדיפויות בתהליך העבודה באתר. הבחירה הנכונה להיעזר בשירותי יועץ איטום באתר, היא הבחירה בסדר עדיפויות מקצועי והגיוני, מערכות האיטום השונות בבניין מהוות מרכיב חשוב בתהליך העבודה, ובעלות תוקף ואחריות גדולים במיוחד (בהשוואה למערכות אחרות בבניין). יישום מערכת האיטום בבניין, בדרך כלל, על גבי תשתית הבניין, לעיתים מוסתרת ברצוף לדוגמא, ולעיתים חשופה כמו בגג שטוח, ועל כן, עבודת האיטום באתר נעשית בסגנון של "עושים פעם אחת נכון ויסודי" כדי לא לחזור בעתיד לתיקונים. תיקונים של מערכת איטום יכולים להיות יקרים מאד, מסיבה כמו, חישוף, פינוי ריצוף, סיתות טיח וכדומה, וזאת רק בשביל להגיע למערכת האיטום הקיימת, עוד לפני התיקון. עוד סיבה לתיקונים יקרים של מערכת האיטום באתר, יכולה להיות בשל הצורך ליישם על גבי אלמנטים בשלמותם, לדוגמא, מרפסת שלמה, חדר אמבטיה שלם, כל הגג כולו וכדומה. לכן חשוב מאד לקבוע ולעמוד בסדרי עדיפויות בתהליך העבודה באתר, חשיבות מערכות האיטום באתר יותר גדולה מריצוף שבור או עקום, או גוון צבע לא מתאים… וכאשר מגיע הזמן להתייחס למערכות האיטום באתר – זה הזמן הנכון להיעזר בשירותי יועץ איטום באתר.
  2. סוף מעשה במחשבה תחילה. תכנון הפרויקט בכלל ותכנון מערכות האיטום בפרט, הן חלק בלתי נפרד מהפרויקט, זה לא סוד, וכיום כולם כבר יודעים ומכירים, ולא רק מענף הבנייה, קיים יחס ישיר בין רמת התכנון והצלחת הפרויקט, פרויקט בנייה, הנדסאי ומדוייק, ככל שנתכנן אותו ברמה יותר גבוהה, יסודית ומדוייקת, כך גם מידת ההצלחה בו. בתכנון הפרויקט בכלל, ובתכנון מערכות האיטום בפרט, ברגע שמעלים את הדברים בכתב ויועץ האיטום באתר מפיק מפרט לאיטום המבנה, הדבר יוצר בראש ובראשונה נקודת התייחסות, בסיס, עוגן, ובזכות כך ניתן להפיק משמעויות רבות ומגוונות. הפקת מפרט לאיטום המבנה באתר, תכנון תקציב לאיטום המבנה, לוחות זמנים לאיטום, יישור קו וניהל מכרז לביצוע עבודות האיטום באתר, ניהול תהליך יותר מסודר של פיקוח ובקרה על עבודות האיטום, כל זאת ועוד. קודם מתכננים ורק אחר כך מיישמים.
  3. התאמה לצרכים. איזה איטום צריך לבית? לכמה שנים נרצה שיחזיק? מה נידרש לאטום? ועוד הרבה שאלות חשובות אנו שואלים את עצמנו כאשר אנו ניגשים ונעזרים בשירותי יועץ איטום באתר, וליועץ האיטום באתר יש את כל התשובות לכל השאלות בנושא, ועל ידי כך מתאים את מערכות האיטום השונות למבנה וללקוח. ההתאמה למבנה חייבת להיעשות בכפוף לתקנים רלוונטיים ולתנאי הסביבה, לדוגמא, מרתף תת קרקעי טבול במי תהום ומרתף תת קרקעי בקרקע חולית מחלחלת, יקבלו כנראה מערכות איטום שונות. התאמה ללקוח בדרך כלל נעשית בכפוף לדרישות ספציפיות, לדוגמא, גג שטוח של בניין וגג שטוח של בניין עם מערכות סולאריות, יקבלו כנראה מערכות איטום שונות. כך או כך, היכולת של יועץ האיטום באתר לעמוד ולהבחין בין תיאום המערכות הנידרש לבין תיאום הציפיות הנידרש, מאפשרות לו להפיק מפרט לאיטום מאד מדוייק, ממש כמו שתופרים חליפה.
  4. צימצום לוחות זמנים. כנראה שכל עוד אין אנו יכולים לעצור את הזמן, הזמן הוא אחד המשאבים החשובים בפרויקט הבנייה בכלל ובעבודות האיטום בפרט, לדוגמא, בזמני המתנה לייבוש סופי של חומר איטום מסויים, כיום, עוד בשלב התכנון והפקת מפרט האיטום, ניתן בהחלט להתייחס לעניין זמני ההמתנה של חומרי האיטום השונים כפקטור משמעותי להמשך עבודות הבניין, לעיתים באותו תא שטח המיועד לאיטום, קיימת חלופה למרכיב חומר האיטום כך שבמקום זמני המתנה לייבוש של כשבעה ימים, ניתן לצמצם ליומיים בלבד, כלומר, חסכון של חמישה ימי עבודה, הפרוייקט לא "נתקע", הצלחנו לצמצם את לוחות הזמנים וכנראה גם לא מעט כסף, גם יועץ האיטום באתר מבין כי בעניין של זמן : זמן = כסף.
  5. חסכון בתקציב. התקציב לעבודות האיטום באתר הבנייה עלול להשתנות לכאן או לכאן. כאשר אנו נעזרים בשירותי יועץ איטום באתר וכחלק מבקרת התקציב לפרויקט, ניתן ורצוי להתכנס למסגרת תקציב ולעמוד את סך עבודות האיטום באתר. עוד בשלב הכנת המפרט לאיטום, ניתן להתייחס לעניין התקציב, לדוגמא, באיטום תא שטח מסויים, ניתן ע"י בחירה נכונה של מרכיב חומר האיטום, להוזיל ו/או לייקר את מערכת האיטום כולה, כך שמעורבות יועץ האיטום באתר בכלל ובמסגרת התקציב בפרט, יכולה להשפיע על התקציב של הפרויקט כולו. חשוב לציין, עוד בנושא התקציב, בשל החשיבות הרבה של מערכות האיטום באתר הבנייה, בהחלט לא מן הנמנע לתכנן מערכות איטום בתקציב לא מוגבל או לפחות בתקציב מוסף. 
  6. מינהל תקין. כמו כמעט בכל חברה או ארגון בכלל, או בפרויקט הבנייה בפרט, כאשר אנו מזכירים את נושא המינהל התקין, הכוונה בעצם להתנהלות הדברים בפרוייקט הבנייה בכלל, והתנהלות עבודות האיטום באתר בפרט. ניהול נכון, יסודי ומדוייק, יכול להשפיע על כל מהלך הפרוייקט בכלל ועבודות האיטום בפרט. בראש ובראשונה, ניהול נכון של עבודות האיטום באתר, מתחיל בתכנון והפקת מפרט האיטום על ידי יועץ האיטום באתר, זהו בעצם הבסיס לניהול עבודות האיטום באתר, ומהווה בעצם גם ככלי ניהולי אשר מאפשר לנו לקבל את ההחלטות הנכונות בהמשך תהליך העבודה באתר.
  7. שקיפות. תכנון מערכות האיטום באתר, העלאת הדברים בכתב, תיעוד ומסירת עבודות האיטום באתר הן חלק בלתי נפרד מעניין השקיפות הנכונה באתר הבנייה. יועץ האיטום באתר מחוייב לשקיפות, לעיתים אנו פוגשים את עניין השקיפות בתהליך מסירת עבודה, כאשר קבלן האיטום רוצה למסור את עבודתו נאמנה, הוא מציג בפני המזמין את העבודה, וכל זאת בכפוף למפרט האיטום באתר, כך שבתהליך מסירת העבודה, ברור לכל איך עבודת האיטום באתר צריכה להיעשות.  הקפדה על שקיפות בתהליך עבודות האיטום באתר, והדברים הרבה יותר ברורים וצלולים.
  8. בקרה ופיקוח. מפרט האיטום אשר מפיק יועץ האיטום באתר, מכיל הרבה מאד מידע לגבי מערכות האיטום באתר, והמידע הזה רלוונטי לכל דבר ועניין בכלל, ולתהליך הבקרה והפיקוח על עבודות האיטום בפרט. כאשר מפרט האיטום קיים באתר, המפרט מחייב את כל הנוגעים בדבר, כך שניתן בקלות יחסית לבצע על בסיס מפרט האיטום את תהליך הבקרה והפיקוח. לדוגמא, ניתן בכל שלב ושלב בעת עבודות האיטום באתר, לעקוב, לבדוק ולמדוד את יישום מערכת האיטום על פי מפרט האיטום. כמה שכבות נעשו? עובי איטום? שימוש נכון בחומרי האיטום? ועוד. כמו בכל תהליך הבנייה בכלל, ובעבודות האיטום בפרט, בקרה נכונה ופיקוח נכון, מובילים להצלחה בטוחה יותר.
 • מקצועיות. בתכנון מערכות איטום למבנים ובאיטום בכלל, לא קיימת הצלחה חלקית, אין מצב של "אטום חלקי", מבחן התוצאה הוא מחייב – אפס חדירות מים למבנה. יועץ האיטום באתר מפיק מפרט איטום מקצועי, ובזכות כך מחוייב לאפס חדירות מים למבנה, המקצועיות שלו באה לידי ביטוי בידע הרחב שלו בתחום האיטום מבנים בישראל, ומונגש במפרט האיטום לכל הנוגעים בעניין. 
 1. אחריות. כל כך הרבה גורמים מעורבים בתהליך הבנייה בבניין, מי אחראי על מה? איפה מתחילה ונגמרת האחריות? ולמה זה מורכב? יועץ האיטום באתר אחראי על השירות אשר סוכם עימו. כמו כל בעלי המקצוע בענף הבניין, כל אחד נותן אחריות על עבודתו, ויועץ האיטום, כמתכנן מערכות האיטום למבנה, מחוייב למתן אחריות על התכנון אשר הפיק עבור המזמין, מקצה לקצה. 

מערכות האיטום באתר הבנייה הן מן החשובות ביותר להמשך התפקוד התקין של המבנה, יועץ האיטום באתר יכול לתרום רבות להצלחה של כל פרויקט ופרויקט, כיום, כולם כבר יודעים כמה חשוב יועץ איטום באתר ולמעשה נעזרים בשירותי יועץ איטום באופן קבוע וכחלק הכרחי בתהליך העבודה.

ההצלחה באיטום המבנה היא בסופו של יום של כל הנוגעים בדבר, ממנהל הפרויקט, דרך יועץ האיטום ועד אחרון הפועלים, היא מספקת לנו שנים ארוכות ללא תקלות וללא חדירות מים – אז הנה עוד סיבה טובה להיעזר בשירותי יועץ איטום באתר.

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!