שיקום מבנים 

בישראל של היום ענף הבנייה נמצא בפריחה שלא נראתה כמוה מזה מספר עשורים. ענף הבנייה נוסק בעלייה מתמדת של התחלות פרויקטים, הפשרת עוד ועוד קרקעות לבנייה, בכל ישוב בונים היום רחובות חדשים, שכונות ואף מתכננים ערים שלמות כמו העיר חריש המוקמת בסמוך לחדרה.

בנוסף לכל אלה גם בתים ישנים מקבלים היום מענה ומתחדשים במראה משופץ ומודרני בתוך מספר חודשים, בעזרת פרויקטים של תמ”א 38. אותם ניתן לראות בכל עיר וישוב בישראל.

מהו שיקום מבנים ?

כל עיר בישראל וגם בעולם נחלקת לאזורים ושכונות, בדרך כלל האזור הצפוני הוא האזור החדש, בו תוכלו לראות קניונים ורבי קומות מודרניים, ובדרך כלל באזורים הדרומיים וגם המזרחיים ניתן לראות שכונות מוזנחות ובתים ישנים.

בניינים מוזנחים ומתפוררים הם פצצה מתקתקת ומהווים סכנה לדיירים. ברוב המקרים העירייה ופקחי העירייה שמים לב בזמן לכל בניין מתפורר, ההופך למסוכן ומוציאים לו צו מבנה מסוכן.

צו מבנה מסוכן

מבנה מוזנח ומתפורר המסכן את דייריו, מוכרז מסוכן למגורים, ובלתי בטיחותי, עד לתיקון ושיפוץ כל הנדרש והמפורט בצו, על ידי מהנדס העירייה ועל מנת שלאחר השיקום, ניתן יהיה להתגורר בבטחה בבניין.

פרט לדיירים הסובלים ממראהו של הבניין המוזנח, הנזק גם הוא עלול להחמיר ולהוות סכנה ממשית לדיירים, כמו נפילת גושי טיח, חלקי בטון וברזלים. לכן כדאי למהר ולבצע שיקום מבנה לכל מבנה אשר מתחילים ליפול ממנו חלקי טיח, אשר ברזלים נחשפים ולא כדאי לחכות לצו העירייה.

איך משקמים מבנים ?

שיקום מבנים נעשה על ידי חברת בנייה מקצועית המתמחה בין היתר בעבודות של שיקום מבנים ישנים, שיקום מבנים מסוכנים, שיקום מבנים בגובה וגם שיקום מבנים לשימור ועוד.

שיקום מבנים מסוכנים צריך להיעשות בתוך תשעים יום מקבלת צו מבנה מסוכן, ועל פי הוראותיו המדויקות של מהנדס העירייה. את השיקום נדרש לבצע באופן מיידי שללא כן, עתידה העירייה לנקוט בצעדים חריפים כגון ניתוק החשמל והמים למבנה. בנוסף רשאית העירייה להכריז על המבנה כמסוכן למגורים ולהורות על צו פינוי הדיירים לאלתר משטח המבנה.

התהליך של שיקום מבנה מתחיל עם בירור מקיף של הנזקים הקיימים במבנה, ובירור מדויק של כל הליקויים הדורשים שיקום תיקון ושיפוץ.

בדרך כלל המקומות הראשונים הזקוקים לשיקום הם עמודי הבניין, מעטפת הקירות החיצונית, וגם המרפסות ,חדר המדרגות ועוד.

מי מספק שירותי שיקום מבנים ?

הפתרון המהיר היעיל והאיכותי לשיקום מבנים הוא התקשרות עם חברה מקצועית המתמחה בשיקום מבנים. חברת בנייה כזו, העובדת עם מהנדסים מורשים, תוכל לתת שירות יעיל מהיר ואחראי, ולשקם את המבנה באופן איכותי על פי הנדרש שיעמוד בתקן וניתן יהיה לגור בו בבטחה.

בעת התקשרות עם החברה, היא תדאג לשלוח מהנדס מומחה ומקצועי, שיבדוק את הליקויים ואת צרכי השיקום של המבנה ולאחר מכן תספק הערכת מחיר למהלך העבודה ולזמן שידרש לשיקום המבנה. בנוסף תעניק החברה ליווי מקצועי לאורך כל התהליך, החל מתחילת העבודה ועד להסרתו של צו מבנה מסוכן מטעם העירייה.

מהם העבודות הנעשות במסגרת שיקום מבנה ?

שיקום מבנה נוגע בדרך כלל לטיפול ביסודות הבניין, במראה החיצוני שלו, בקירות וגם בעת הצורך במערכת החשמל והאינסטלציה.

לעיתים נדרש לשקם מבנים שנפגעו כתוצאה משריפה או רעידת אדמה או הצפה גדולה ואלה מצריכים עבודת בנייה נוספת מהיסוד.

גם מבנים עתיקים ומבנים אדריכליים יחודיים המיועדים לשימור, עלולים לסבול מחולשת המבנה, מקורוזיה, מהתפוררות הטיח ולהזדקק לשיקום.

כדאי להקדים ולטפל במבנה לשימור בהקדם מאחר ועבודת שיקום מבנה לשימור היא עבודה מורכבת יותר, נדרשת עמידה בסטנדרטים מחמירים ולעיתים נדרש להשתמש בחומרים מיוחדים במהלך הבנייה והשיקום.

צרו קשר עם יועץ איטום | איטום שליליאיטום גגות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

איטום מבנים גדולים
מידע מקצועי
שיקום של מבנים מסוכנים

היום ניתן לראות בערים רבות ברחבי הארץ בניינים רבים הנראים מוזנחים, מתפוררים ובלתי מטופלים. לעתים ההזנחה נובעת מחוסר תשומת לב הדיירים, או כתוצאה מהזנחת ועד

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!