שיקום של מבנים מסוכנים

היום ניתן לראות בערים רבות ברחבי הארץ בניינים רבים הנראים מוזנחים, מתפוררים ובלתי מטופלים. לעתים ההזנחה נובעת מחוסר תשומת לב הדיירים, או כתוצאה מהזנחת ועד הבית את הטיפול בבניין על כל צרכיו. לעתים הסיבה היא כלכלית, מאחר וטיפול ותחזוק בניין הוא עניין לא זול, הטיפול נדחה במשך שנים ארוכות.

מהו צו מבנה מסוכן?

פרט לעובדה שאתם הדיירים של הבניין סובלים ממראה הבניין המוזנח, עלול הנזק להחמיר ולסכן אתכם הדיירים הגרים בו. באם אתם מבחינים בחלקי בטון חשופים עד הברזלים, או בחלקי בטון מתפוררים ונופלים על הארץ מהמרפסות. יתכן והבניין מסוכן למגורים. במצב כזה תוציא העירייה צו מבנה מסוכן. צו מבנה מסוכן מעיד על כך שהבניין מסוכן למגורים ומצבו בלתי בטיחותי. במצבים אלה תזדקקו לשכירת שירותיה של חברה מקצועית המבצעת שיקום מבנים מסוכנים

מה זה שיקום מבנים מסוכנים?

בעת קבלת צו בנין מסוכן מהעירייה, נדרשים הדיירים לבצע שיקום של הבניין על פי ההוראות המדויקות של מהנדס העירייה. השיקום צריך להתבצע באופן מיידי, בתוך תשעים ימים מקבלת הצו. שאם לא כן, תטיל העירייה קנסות על הבניין ודיריו. בהמשך אם לא ישוקם הבניין, תהיה רשאית העירייה להכריז על הבניין כמסוכן למגורים ולאלץ את הדיירים לעזוב אותו לאלתר.

איך מתבצע שיקום מבנים מסוכנים?

התהליך של שיקום מבנים מסוכנים, מתחיל בבירור מקיף של הנזקים הקיימים בבניין. על פי הוראות מהנדס העירייה אשר ביקר במקום והוציא את הצו מבנה מסוכן לבניין, ניתן ללמוד את היקף הנזק והמקומות המדויקים הדורשים שיקום וחיזוק.

ברוב המקרים, עמודי הבניין ומעטפת הקירות החיצוניים הם המקומות הראשונים הזקוקים לטיפול דחוף של חיזוק, והם הראשונים לשיקום. אם ישנם ליקויים רבים הדורשים תיקונים ושיקום, הדרך היעילה ביותר היא להתקשר עם חברה מקצועית, העובדת עם מהנדסים מורשים, והמספקת שירותי שיקום מבנים מסוכנים.

בעזרתו של מהנדס מומחה שיבדוק ביסודיות את הליקויים וצרכי הטיפול והשיקום שלהם, תוכלו לקבל הערכת מחיר לשיקום המבנה והתחייבות לזמני עבודה, וכן תקבלו ליווי מקצועי לכל אורך הדרך, מתחילת העבודה ועד הסרת הצו של העירייה המכריז על הבניין שלכם כמבנה מסוכן למגורים.

אילו אלמנטים נדרשים לשיקום בבנין מסוכן?

האלמנטים המשוקמים בעת ביצוע שיקום מבנים מסוכנים, הם רבים ונוגעים לטיפול ביסודות הבניין, ואף באסתטיות והמראה החיצוני שנפגע מאוד לעתים לאחר רעידת אדמה,שריפה, הצפה ועוד. גם מבנים עתיקים וותיקים הסובלים מחולשת יסודות המבנה ופגמים במערכות הפנימיות זקוקים לשיקום. כדאי ומומלץ להקדים תרופה למכה ולטפל במבנה מסוכן ולשקם אותו במקצועיות, רגע לפני שהוא מוכרז כמבנה מסוכן. מבין פעולות השיקום של מבנה מסוכן ניתן למנות את הבאות:

חיזוק מרפסות, חיזוק יסודות, הסרת גושי טיח ובטון רופפים, חיזוק והקמת גגונים ומעקות, הסרת חלודה וקורוזיה שהתפשטה, סתימת סדקים בקירות, פעולות איטום ובידוד לגגות ולקירות החיצוניים,

בנוסף ניתן למנות מספר עבודות של שיפוץ קוסמטי של הבניין אשר יקנו לו מראה מחודש לאחר השיקום והן: צביעה, חיפוי, עבודות עץ ואלומיניום על פי הנדרש.

עשוי לעניין אותך: צילום תרמי | איתור נזילות | שיקום בטון | איטום גגות

חזרה אל דף הבית

מאמרים נוספים

איתור נזילות במצלמה טרמית אדלר איטום
מידע מקצועי
מה היתרונות של איתור נזילות במצלמה טרמית

נזילות של מים במבנים עלולים לגרור אחריהם נזקים חמורים. אחת השיטות היעילות לאיתור מקור הנזילות הינו שימוש בצילום תרמי על מנת לאתר את הנזילות מבלי

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!