איך לבצע איטום מרתפים?

עבודת איטום מבנים אשר נעשית כפי שצריך חוסכת המון כאבי ראש בהמשך. מקרה של נזילה קיימת אשר מצריך תיקונים שונים ועבודות מסובכות כמו צילום תרמי וכד' הם אף פעם לא נעימות ועולות הרבה כסף. ולכן החשיבות של איטום מבנים איכותי אשר נעשה על ידי חברה מקצועית כמו אדלר איטום ושיקום מבנים בע”מ היא רבה מאוד. כאשר מדובר על איטום מבנים קיימים ישנו הבדל גדול בין מקרה בו יש גישה אל החלק החיצוני של הקירות, אז מבצעים את האיטום דרך הצד החיצוני (גם אם מדובר בגישה בדרך לא פשוטה), לבין מקרה בו אין גישה כלל לצד החיצוני כמו למשל במרתפים מסוימים או בחניונים, שם מבצעים את מה שמכונה איטום שלילי.

מהו בעצם איטום שלילי ובמה הוא שונה מאיטום רגיל?

איטום שלילי המכונה גם איטום פנימי הוא איטום הנעשה רק לרוב במצב בו אין גישה אל הקירות החיצוניים של המבנה. מדובר בפתרון נקודתי בדרך כלל אשר אמור להגן על פנים המבנה מחדירת מים גם כאשר המים כבר נמצאים בקירות (אפשר לעבוד על "רטוב"). בנוסף, כאשר ישנו סדק בבטון אשר חודרים ממנו מים, ישנה אפשרות לפתור את הבעיה על ידי איטום שלילי בהזרקה בצורה נקודתית ובמקביל לשלב את עבודות שיקום בטון.

אז איזה איטום מתאים עבור איטום מרתפים?

כפי שנכתב, תמיד נעדיף לבצע איטום חיובי של הקירות החיצוניים מאשר איטום שלילי. עם זאת, כאשר מדובר על איטום מרתפים פעמים רבות אין גישה אל הקירות החיצוניים ויש צורך להגן על המרתף אשר עלול להינזק ממי גשמים או ממי התהום. ולכן, אם אתם שמים לב שישנה חדירה של מים אל תוך קירות המרתף, חשוב מאוד לפנות לחברה בכדי שתבצע את האיטום במהירות האפשרית ולמנוע בעיות אשר נגרמות מחדירת מים כמו היווצרותם של זיהומים ונזק ליציבות המבנה ולתכולת המרתף.

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!