צילום תרמי

נחשפתם לסימני רטיבות או עובש על גבי אחד מקירות המבנה? חשבונות המים שלכם "התנפחו" בתקופה האחרונה? סובלים מריח טחב לא מסובר בשטח המגורים? זה הזמן לשירות איתור רטיבות ונזילות באמצעות צילום תרמי המוצע על ידי חברתנו.

איתור נזילות במצלמה טרמית הינו שירות המיועד לצרכי איתור נזילות סמויות מהעין, והוא מיושם באמצעות מצלמה תרמית המיועדת גם לקירותיו החשופים של המבנה וגם למערכות הצנרת. צילום זה מיושם בטכנולוגיית אינפרא אדום, והוא נועד לאיתור מיקומו המדויק של מקור הרטיבות. אנחנו בחברת אדלר איטום ושיקום מבנים, עושים שימוש מוגבר במערכות צילום-תרמי, וזאת כחלק משלבי האבחון המקדימים שלנו לקראת הליכי תכנון וביצוע עבודות איטום מכל סוג.

צילום תרמי

צילום תרמי והדמיה טרמית לאיתור נזילות

איתור נזילות מים באמצעות הדמיה תרמית, מהווה כיום את הדרך היעילה, החסכונית והמהירה ביותר לזיהוי כשלים בשטח. תוצאות הצילום התרמי מאפשרות לנו להרכיב הדמיה תרמית המספקת לנו תמונה ברורה ומדויקת יותר של השטח הנבדק, ומכאן ועד ליישום פתרון האיטום המתבקש והראוי, הדרך הינה קצרה יותר, מהירה יותר ולעיתים גם חסכונית יותר.

איתור הנזילות באמצעות צילום תרמי, הינה פעולה המומלצת לכל אחד ואחת מכם המתמודד עם נזקי מים ממקור לא ידוע. כמו כן, הפעולה מומלצת לרוכשי דירות יד שנייה, וזאת לצרכי בדיקת מערכות הצנרת בשטח הדירה. אנחנו בחברת "אדלר – איטום ושיקום מבנים", מעמידים לרשותכם את מערכות הציוד המתקדמות ביותר בענף, דבר המאפשר גם לכם ליהנות מתוצאות מדויקות יותר בנוגע לאיתור רטיבות וכשלי איטום. אם אתם מעוניינים לטפל בצורה יסודית בנושא של נזילת מים ורטיבות, איתור נזילות במצלמה טרמית זאת בהחלט אופציה שכדאי לקחת בחשבון.

הידע המקצועי העומד לרשותנו בשילוב המערכות המתקדמות בהן אנו עושים שימוש, הוא זה המאפשר לנו להעמיד לרשות לקוחותינו את היצע הפתרונות המתקדמים והאיכותיים ביותר בענף האיטום מבנים. צרו עימנו קשר עם יועץ איטום עוד היום וגם אתם תוכלו ליהנות מכל היתרונות המקצועיים שלנו!

איתור רטיבות בעזרת צילום תרמי

אחת השיטות הנפוצות והיעילות בעזרתן מבצעים איתור רטיבות ואיתור מקורם של נזילות בקירות הבית, היא המצלמה התרמית. שימוש בצילום תרמי, הוא טכניקת צילום אשר בעצם חודרת את הקירות ומאפשרת לאתר את הנזילות בצינורות בעודן במצב ראשוני. יתרון נוסף של איתור רטיבות בעזרת מצלמה תרמית הוא שהוא מבטל את הצורך בחציבת ושבירת הקירות לפני האיתור המדויק של מיקום הנזילה ולכן חוסך נזק גדול ועלויות גבוהות של תיקונים.

איתור רטיבות מוקדם בקירות הבית

היום קיימו שיטות חדשות ומפותחות של איתור רטיבות הקיימת בתוך קירות הבית. מאחר ונזילות של מים בקירות מבנים עלולות לגרור אחריהן נזקים חמורים באם לא מטפלים בזמן, ולעתים הגילוי הוא כבר אחרי הזמן כאשר הרטיבות התפתחה לעובש או גרמה להתפוררות חלקי בטון.

מתי צריך צילום תרמי?

לפני השימוש בשירות מקצועי של צילום תרמי לאיתור נזילות, כדאי שתהיו בטוחים  שאכן יש נזילות שצריך למצוא. אז מהם הסימנים המעידים על נזילות כלשהם בבית? 

אם גיליתם סימני רטיבות קלים, או עובש על גבי הקירות, אם שמתם לב שחשבונות המים שלכם התנפחו בזמן האחרון ללא סיבה מוצדקת, אם אתם סובלים מריק של טחב לא ברור כשאתם בבית, כדאי להזמין שירות של איתור רטיבות עם מצלמה תרמית לביתכם, כי יתכן מאוד שאתם סובלים מנזילות בלתי נראות הנמצאות בצינורות שבתוך קירות הבית.

איך עובד צילום תרמי?

צילום תרמי עובד על טכנולוגיית חום, הצילום התרמי לאיתור נזילות מאפשר גילוי נזילות סמויות מהעין בתוך קירות הבית, במערכות הצנרת הרבות החבויות בהם. הצילום התרמי מיושם בטכנולוגיית אינפרא אדום. בעזרת הצילום מאתרים את מיקומו המדוייק של המקור ממנו נגרמת הנזילה. 

המצלמה התרמית אשר מצלמת באינפרא אדום ורגישה לשינויי טמפרטורה, חושפת את השינויים בצבעים שונים הנראים על גבי צג המצלמה. כאשר מתקבל על מסך המצלמה צבע בטמפרטורה המעידה על נוכחות של מים, ניתן לזהות בדיוק את מקום הנזילה. את הפיענוח של תמונות המצלמה התרמית צריך לבצע אינסטלטור מוסמך ומנוסה בתחום הצילום התרמי. ניתן לצלם ולזהות נזילות בצילום תרמי גם בקירות הבית, וגם ברצפת הבית.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי

יתרונות צילום תרמי לאיתור רטיבות

יתרון ראשון לשימוש בצילום התרמי לאיתור נזילות הוא, חסכון בשבירת קירות לחינם. בעבר היה נוהג האינסטלטור למצוא נזילות קיימות רק לאחר כתמי רטיבות שהופיעו על הקירות ונראו לעין, גם אז היה עליו לנחש היכן מקור הנזילה הנראית לעין ככתם על הקיר, ואז היה עליו לשבור את הקיר כדי להיווכח האם הוא צודק ואכן היא שם, ואם לא היה ממשך ושובר במקום אחר עד למציאת מקור הנזילה. השיטה הישנה לקחה הרבה יותר זמן, עלתה הרבה יותר כסף והשאירה סימני עבודה וטיוח גדולים על הקירות. 

בניגוד לשיטה הישנה, ניתן היום בעזרת הצילום התרמי לזהות בדיוק לסנטימטרים את מקור הנזילה הפנימי בקיר, ואז לקדוח חור קטן או לפרק את הבלטה הנכונה ברצפה לצורך טיפול ותיקון הנזק.

איתור רטיבות ונזילות בזמן

אם ראיתם סימני נזילות, בצורת רטיבות או טיפות על הקיר, וגם בצורת כתם רטיבות על התקרה או בצורת ריח של עובש בבית ואתם חושדים שיש לכם נזילות בתוך קירות הבית, אל תחכו. כדאי להזדרז ולהקדים תרופה למכה ולהזמין בהקדם חברה מומחית של איתור רטיבות עם מצלמה תרמית אשר יאתר במהירות את מקור הנזק ויחסוך לכם בעיות של פטריות עובש וריח עובש, ובעיות בריאותיות העלולות להיגרם בשל כך.

בין לקוחותינו

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!