שיקום מבנים ואיטום

אנחנו בחברת אדלר איטום גגות, שיקום מבנים, מעמידים לרשותכם מגוון רחב של פתרונות מתקדמים בתחום האיטום והשיקום. פתרונות אלו מבוססים על הטכנולוגיות החדישות והמובילות ביותר בענף, והם מאפשרים לכם ליהנות גם מפתרונות המיועדים לצרכי טיפול בכשלים ונזקי מים במבנים וגם למטרות הטמעת פתרונות לצורך מניעת כשלים ונזקי מים במבנים. הכל כדי לא להגיע לאיתור נזילות במצלמה טרמית.

שיקום מבנים

שיקום מבנים

שיקום מבנים בחברתנו הינה פעולה מקצועית המיועדת לכל אחד ואחת מכם העוסק בענף הבנייה או השיפוץ. פעולה זו מיושמת על ידינו באמצעות מפרטי שיקום המבנים הלקוחים היישר מחזית הטכנולוגיה, והיא מיועדת בין היתר למטרות: שיקום חיצוני של מבנים, שיקום בטון, שיקום קונסטרוקציות, חיזוק אלמנטים במבנה, שיקום תקרות, עיבוי עמודים ועוד. כחברה מובילה בתחומה, אנחנו בחברת אדלר – יועץ איטום, מקפידים על יישום תהליך עבודה תקני, מקצועי ויסודי, החל משלבי הייעוץ, האבחון והתכנון המקדים, דרך התאמת פתרונות השיקום לנקודות הכשל בשטח ועד להטמעת הפתרון בפועל.

כמו כן, אנו מספקים שירותי ייעוץ, אבחון ותכנון בכל הנוגע ליישום הליכי שיקום מבנים או שיקום בטון. שירות זה מיועד בין היתר למהנדסים, חברות בנייה, קבלני איטום ובעלי נכסים, והוא כולל מתן חוות דעת מקצועית לאורך כל שלבי הבנייה, לרבות, התאמת מפרטי שיקום של מבנים ומפרטי שיקום בטון, תיאום בין מערכות הבנייה השונות ועוד.

אנחנו בחברת אדלר – איטום מבנים ושיקום, מתמחים בביצוע עבודות איטום ושיקום מבנים, לרבות, שיקום בטון. הידע המקצועי העומד לרשותנו בשילוב מערכות הציוד המתקדם העומד לרשותנו, מאפשרים גם לכם ליהנות משירותיה של סיירת מובחרת הפועלת בשטח!

לאורך כל הדרך, אנו באדלר איטום – מחויבים למתן פתרונות איכות בזמן אמת. מחויבות זו הופכת אותנו לחברה המובילה ביותר בתחומה, והיא מבטיחה גם לכם את התוצאות האופטימאליות ביותר!

עבודות איטום ושיקום

כחברת איטום מובילה בתחומה, אנו מעמידים לרשותכם מגוון רחב של פתרונות איטום מבנים הכוללים בין היתר:
• איתור נזילות מים באמצעות מערכות הדמיה תרמית – לרשותנו מערכות ציוד מתקדמות!
• ביצוע עבודות איטום שלילי במבנים תת קרקעיים- אנו מתחייבים לתוצאות החיוביות ביותר בשטח!
• ביצוע עבודות איטום בהזרקה – אנו מתמחים בכל סוגי ההזרקות!
• הטמעת מערכות איטום במסגרת ליווי תהליכי בנייה
• שירותי ייעוץ, אבחון ותכנון בכל הנוגע ליישום הליכי איטום מבנים ושיקום מבנים מסוכנים
איטום מבנים באמצעותנו הינו שירות המיועד לכל סוגי המבנים, לרבות מבנים תת קרקעיים הבנויים מיציקות בטון, או לחילופין, מקירות בלוקים.

באילו חמרים משתמשים בביצוע שיקום מבנה?

כדי להבטיח שהשיקום והחיזוק של המבנה יהיה איכותי ועמיד לשנים רבות, כדאי להקפיד ולהשתמש בחמרים איכותיים ולא לחסוך כסף ולהסתכן בקבלת צו נוסף מספר קטן של שנים אחרי השיפוץ הראשוני. 

חומרי איטום איכותיים לצורך שיקום של מבנים הם מגוונים ומסוגים שונים, כגון: אלסטומריים, לאיטום על בסיס פוליאוריטן או על בסיס סיליקון.

במהלך ביצוע שיקום מבנים חשוב לדעת את סדר העדיפויות. כך למשל, ביצוע עבודות איטום זהו אחד הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת ביצוע השיקום של מבנים ישנים.

הרי יש לא מעט מבנים ישנם אשר קיימים היום והתשתית שלהם מאוד בעייתית ולפיכך יש לטפל בבעיה מן השורש וזאת אם רוצים להתמודד עמה ועל הצד הטוב ביותר. זאת ללא שום ספק בכלל.

שיקום מבנים לפני איטום

עושים חכם – כך תפעלו בשיקול דעת

מעוניינים להיות במצב לפיו תוכלו לפעול בהצלחה וזאת בכל הנוגע לביצוע עבודות שיקום המבנה? דעו לכם כי יהיה כדאי לפנות אל חברה אשר מתמחה בין היתר בביצוע של עבודות איטום ובין השאר איטום בהזרקה, איטום שלילי, איטום מקלטים ועוד.

הסיבה לכך זה עצם היותן של עבודות האיטום כל כך משמעותיות וקריטיות וזאת כאשר מדובר על שיקום המבנה, דבר שתרצו לקחת בחשבון.

הרי בוודאי לא תרצו למצוא עצמכם במצב לפיו עבודות השיקום לא מבוצעות באופן הרצוי. זאת בוודאות.

שיקום מבנים – לבחון את המבנה לעומקו

במידה וישנו רצון לבצע שיקום מבנים אשר יהיה מקצועי ככל הניתן ויאפשר לכם ליהנות משקט במשך שנים רבות, דעו לכם כי תצטרכו לפנות אל חברה אשר תוכל לסייע לכם עם ביצוע שיקום ובצורה המעמיקה ביותר שישנה.

אחת כזו תוכל לגשת אל עומק הבעיה ולדאוג שהיא תטופל על הצד הטוב ביותר, בדיוק כפי שצריך להיות בעצם. כמו כן, כך יהיה ניתן להבטיח כי הבעיה כולה תטופל ובצורה מוצלחת למדי.

אדלר איטום – יודעים כיצד לסייע לכם

אנו בחברת אדלר איטום מבנים נשמח להציע לכם את המומחיות הרבות שלנו בתחום עבודות שיקום בכלל ושיקום מבנים ישנים בפרט ובעבודות האיטום.

אנו נוכל לבצע איטום כולל של קירות ביתכם הן באופן חיצוני והן פנימי במידת הצורך. כמו כן, אנו נוהגים לעשות שימוש אך ורק בחומרי האיטום האיכותיים ביותר שקיימים היום בשוק וזאת כאשר איננו מתפשרים על דבר בדרך.

לפיכך כל אחד מכם יכול להיות בטוח כי אנו נהווה את הבחירה הטובה ביותר עבורכם. אז שימו לב כי אתם פועלים בצורה נכונה וזאת כאשר אתם יוצרים עמנו קשר ובהקדם האפשרי!

אלו מכם שיבחרו להיעזר בנו יוכלו לראות כי הם ייהנו ממבנה אשר יהיה בטוח לחלוטין ולא יסבול משום נזילות בעתיד הנראה לעין. אנו יודעים בדיוק כיצד לסייע ללקוחות שלנו להתמודד עם נזילות ולבצע עבודות איטום עם החומרים הטובים ביותר שקיימים היום בשוק. היו בטוחים בכך. אל תהססו ליצור קשר עם יועץ איטום.

שיקום של מבנים מסוכנים

היום ניתן לראות בערים רבות ברחבי הארץ בניינים רבים הנראים מוזנחים, מתפוררים ובלתי מטופלים. לעתים ההזנחה נובעת מחוסר תשומת לב הדיירים, או כתוצאה מהזנחת ועד הבית את הטיפול בבניין על כל צרכיו. לעתים הסיבה היא כלכלית, מאחר וטיפול ותחזוק בניין הוא עניין לא זול, הטיפול נדחה במשך שנים ארוכות.

מהו צו מבנה מסוכן?

פרט לעובדה שאתם הדיירים של הבניין סובלים ממראה הבניין המוזנח, עלול הנזק להחמיר ולסכן אתכם הדיירים הגרים בו. באם אתם מבחינים בחלקי בטון חשופים עד הברזלים, או בחלקי בטון מתפוררים ונופלים על הארץ מהמרפסות. יתכן והבניין מסוכן למגורים. במצב כזה תוציא העירייה צו מבנה מסוכן. צו מבנה מסוכן מעיד על כך שהבניין מסוכן למגורים ומצבו בלתי בטיחותי. במצבים אלה תזדקקו לשכירת שירותיה של חברה מקצועית המבצעת שיקום מבנים מסוכנים

מה זה שיקום מבנים מסוכנים?

בעת קבלת צו בנין מסוכן מהעירייה, נדרשים הדיירים לבצע שיקום של הבניין על פי ההוראות המדויקות של מהנדס העירייה. השיקום צריך להתבצע באופן מיידי, בתוך תשעים ימים מקבלת הצו. שאם לא כן, תטיל העירייה קנסות על הבניין ודיריו. בהמשך אם לא ישוקם הבניין, תהיה רשאית העירייה להכריז על הבניין כמסוכן למגורים ולאלץ את הדיירים לעזוב אותו לאלתר.

איך מתבצע שיקום מבנים מסוכנים?

התהליך של שיקום מבנים מסוכנים, מתחיל בבירור מקיף של הנזקים הקיימים בבניין. על פי הוראות מהנדס העירייה אשר ביקר במקום והוציא את הצו מבנה מסוכן לבניין, ניתן ללמוד את היקף הנזק והמקומות המדויקים הדורשים שיקום וחיזוק.

ברוב המקרים, עמודי הבניין ומעטפת הקירות החיצוניים הם המקומות הראשונים הזקוקים לטיפול דחוף של חיזוק, והם הראשונים לשיקום. אם ישנם ליקויים רבים הדורשים תיקונים ושיקום, הדרך היעילה ביותר היא להתקשר עם חברה מקצועית, העובדת עם מהנדסים מורשים, והמספקת שירותי שיקום מבנים מסוכנים.

בעזרתו של מהנדס מומחה שיבדוק ביסודיות את הליקויים וצרכי הטיפול והשיקום שלהם, תוכלו לקבל הערכת מחיר לשיקום המבנה והתחייבות לזמני עבודה, וכן תקבלו ליווי מקצועי לכל אורך הדרך, מתחילת העבודה ועד הסרת הצו של העירייה המכריז על הבניין שלכם כמבנה מסוכן למגורים.

אילו אלמנטים נדרשים לשיקום בבנין מסוכן?

האלמנטים המשוקמים בעת ביצוע שיקום מבנים מסוכנים, הם רבים ונוגעים לטיפול ביסודות הבניין, ואף באסתטיות והמראה החיצוני שנפגע מאוד לעתים לאחר רעידת אדמה,שריפה, הצפה ועוד. גם מבנים עתיקים וותיקים הסובלים מחולשת יסודות המבנה ופגמים במערכות הפנימיות זקוקים לשיקום. כדאי ומומלץ להקדים תרופה למכה ולטפל במבנה מסוכן ולשקם אותו במקצועיות, רגע לפני שהוא מוכרז כמבנה מסוכן. מבין פעולות השיקום של מבנה מסוכן ניתן למנות את הבאות:

חיזוק מרפסות, חיזוק יסודות, הסרת גושי טיח ובטון רופפים, חיזוק והקמת גגונים ומעקות, הסרת חלודה וקורוזיה שהתפשטה, סתימת סדקים בקירות, פעולות איטום ובידוד לגגות ולקירות החיצוניים,

בנוסף ניתן למנות מספר עבודות של שיפוץ קוסמטי של הבניין אשר יקנו לו מראה מחודש לאחר השיקום והן: צביעה, חיפוי, עבודות עץ ואלומיניום על פי הנדרש.

מהו שיקום מבנים ?

בישראל של היום ענף הבנייה נמצא בפריחה שלא נראתה כמוה מזה מספר עשורים. ענף הבנייה נוסק בעלייה מתמדת של התחלות פרויקטים, הפשרת עוד ועוד קרקעות לבנייה, בכל ישוב בונים היום רחובות חדשים, שכונות ואף מתכננים ערים שלמות כמו העיר חריש המוקמת בסמוך לחדרה.

בנוסף לכל אלה גם בתים ישנים מקבלים היום מענה ומתחדשים במראה משופץ ומודרני בתוך מספר חודשים, בעזרת פרויקטים של יזמות תמ"א 38. אותם ניתן לראות בכל עיר וישוב בישראל.

כל עיר בישראל וגם בעולם נחלקת לאזורים ושכונות, בדרך כלל האזור הצפוני הוא האזור החדש, בו תוכלו לראות קניונים ורבי קומות מודרניים, ובדרך כלל באזורים הדרומיים וגם המזרחיים ניתן לראות שכונות מוזנחות ובתים ישנים.

בניינים מוזנחים ומתפוררים הם פצצה מתקתקת ומהווים סכנה לדיירים. ברוב המקרים העירייה ופקחי העירייה שמים לב בזמן לכל בניין מתפורר, ההופך למסוכן ומוציאים לו צו מבנה מסוכן.

מבנה מסוכן- מה הדחיפות

מבנה מוזנח ומתפורר המסכן את דייריו, מוכרז מסוכן למגורים, ובלתי בטיחותי, עד לתיקון ושיפוץ כל הנדרש והמפורט בצו, על ידי מהנדס העירייה ועל מנת שלאחר השיקום, ניתן יהיה להתגורר בבטחה בבניין.

פרט לדיירים הסובלים ממראהו של הבניין המוזנח, הנזק גם הוא עלול להחמיר ולהוות סכנה ממשית לדיירים, כמו נפילת גושי טיח, חלקי בטון וברזלים. לכן כדאי למהר ולבצע שיקום מבנה לכל מבנה אשר מתחילים ליפול ממנו חלקי טיח, אשר ברזלים נחשפים ולא כדאי לחכות לצו העירייה.

איך משקמים מבנים ?

שיקום מבנים נעשה על ידי חברת בנייה מקצועית המתמחה בין היתר בעבודות של שיקום מבנים ישנים, שיקום מבנים מסוכנים, שיקום מבנים בגובה וגם שיקום מבנים לשימור ועוד.

שיקום מבנים מסוכנים צריך להיעשות בתוך תשעים יום מקבלת צו מבנה מסוכן, ועל פי הוראותיו המדויקות של מהנדס העירייה. את השיקום נדרש לבצע באופן מיידי שללא כן, עתידה העירייה לנקוט בצעדים חריפים כגון ניתוק החשמל והמים למבנה. בנוסף רשאית העירייה להכריז על המבנה כמסוכן למגורים ולהורות על צו פינוי הדיירים לאלתר משטח המבנה.

התהליך של שיקום מבנה מתחיל עם בירור מקיף של הנזקים הקיימים במבנה, ובירור מדויק של כל הליקויים הדורשים שיקום תיקון ושיפוץ.

בדרך כלל המקומות הראשונים הזקוקים לשיקום הם עמודי הבניין, מעטפת הקירות החיצונית, וגם המרפסות ,חדר המדרגות ועוד.

מי מספק שירותי שיקום מבנים ?

הפתרון המהיר היעיל והאיכותי לשיקום מבנים הוא התקשרות עם חברה מקצועית המתמחה בשיקום מבנים. חברת בנייה כזו, העובדת עם מהנדסים מורשים, תוכל לתת שירות יעיל מהיר ואחראי, ולשקם את המבנה באופן איכותי על פי הנדרש שיעמוד בתקן וניתן יהיה לגור בו בבטחה.

בעת התקשרות עם החברה, היא תדאג לשלוח מהנדס מומחה ומקצועי, שיבדוק את הליקויים ואת צרכי השיקום של המבנה ולאחר מכן תספק הערכת מחיר למהלך העבודה ולזמן שידרש לשיקום המבנה. בנוסף תעניק החברה ליווי מקצועי לאורך כל התהליך, החל מתחילת העבודה ועד להסרתו של צו מבנה מסוכן מטעם העירייה.

מהם העבודות הנעשות במסגרת שיקום מבנה ?

שיקום מבנה נוגע בדרך כלל לטיפול ביסודות הבניין, במראה החיצוני שלו, בקירות וגם בעת הצורך במערכת החשמל והאינסטלציה.

לעיתים נדרש לשקם מבנים שנפגעו כתוצאה משריפה או רעידת אדמה או הצפה גדולה ואלה מצריכים עבודת בנייה נוספת מהיסוד.

גם מבנים עתיקים ומבנים אדריכליים יחודיים המיועדים לשימור, עלולים לסבול מחולשת המבנה, מקורוזיה, מהתפוררות הטיח ולהזדקק לשיקום.

כדאי להקדים ולטפל במבנה לשימור בהקדם מאחר ועבודת שיקום מבנה לשימור היא עבודה מורכבת יותר, נדרשת עמידה בסטנדרטים מחמירים ולעיתים נדרש להשתמש בחומרים מיוחדים במהלך הבנייה והשיקום.

שיקום מבנים ללקוחותינו

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!