איתור נזילות במצלמה טרמית

נחשפתם לסימני רטיבות או עובש על גבי אחד מקירות המבנה? חשבונות המים שלכם “התנפחו” בתקופה האחרונה? סובלים מריח טחב לא מסובר בשטח המגורים? זה הזמן לשירות איתור נזילות במצלמה טרמית המוצע על ידי חברתנו.

איתור נזילות במצלמה טרמית הינו שירות המיועד לצרכי איתור נזילות סמויות מהעין, והוא מיושם באמצעות מצלמה תרמית המיועדת גם לקירותיו החשופים של המבנה וגם למערכות הצנרת. צילום זה מיושם בטכנולוגיית אינפרא אדום, והוא נועד לאיתור מיקומו המדויק של מקור הנזילה. אנחנו בחברת אדלר – איטום גגות, עושים שימוש מוגבר במערכות צילום תרמי, וזאת כחלק משלבי האבחון המקדימים שלנו לקראת הליכי תכנון וביצוע עבודות איטום מכל סוג.

איתור נזילות במצלמה טרמית אדלר איטום

צילום והדמיה לצורך איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית, מהווה כיום את הדרך היעילה, החסכונית והמהירה ביותר לזיהוי כשלים בשטח. תוצאות הצילום התרמי מאפשרות לנו להרכיב הדמיה תרמית המספקת לנו תמונה ברורה ומדויקת יותר של השטח הנבדק, ומכאן ועד ליישום פתרון האיטום המתבקש והראוי, הדרך הינה קצרה יותר, מהירה יותר ולעיתים גם חסכונית יותר.

איתור הנזילות באמצעות צילום תרמי, הינה פעולה המומלצת לכל אחד ואחת מכם המתמודד עם נזקי מים ממקור לא ידוע. כמו כן, הפעולה מומלצת לרוכשי דירות יד שנייה, וזאת לצרכי בדיקת מערכות הצנרת בשטח הדירה. אנחנו בחברת “אדלר – איטום ושיקום מבנים“, מעמידים לרשותכם את מערכות הציוד המתקדמות ביותר בענף, דבר המאפשר גם לכם ליהנות מתוצאות מדויקות יותר בנוגע לאיתור נזילות וכשלי איטום. אם אתם מעוניינים לטפל בצורה יסודית בנושא של נזילת מים ורטיבות, איתור נזילות במצלמה טרמית זאת בהחלט אופציה שכדאי לקחת בחשבון.

הידע המקצועי העומד לרשותנו בשילוב המערכות המתקדמות בהן אנו עושים שימוש, הוא זה המאפשר לנו להעמיד לרשות לקוחותינו את היצע הפתרונות המתקדמים והאיכותיים ביותר בענף האיטום. צרו קשר עם יועץ איטום שלנו עוד היום וגם אתם תוכלו ליהנות מכל היתרונות המקצועיים שלנו!

איך מבצעים איתור נזילות בדירה?

נזילות בדירה הוא לא תמיד דבר הנראה לעין. למוכרי דירות למיניהם יש גם שיטות הסוואה לרטיבות של קירות, לרוכשים דירה המבקרים בה, אין מושג כי מתחת לצבע היפה שעל הקיר מסתתרת פצצה מתקתקת בדמותו של פיצוץ בצינור שהמים שלו מחלחלים לתוך הקירות.

רק אחרי מגורים בדירה “רטובה” למשך זמן מתגלה הבעיה. לעתים זו פטרייה שחורה שצצה על הקיר, לעתים הטיח והצבע מתקלפים מחמת הרטיבות, ולעתים פשוט רואים את הרטיבות על הקירות.

מדובר לא רק על ליקוי שבמשך הזמן הופך למפגע בריאותי, אלא גם לסכנה של התפוררות הטיח ומעטפת המבנה ולכן חשוב מאוד לפני שאתם רוכשים דירה מיד שנייה לבצע בדיקה של איתור נזילות בדירה.

גם אם אינכם מזהים רטיבות או פטריות על הקירות, אין זה אומר שהדירה חפה מרטיבות,

ולכן עליכם להזמין איש מקצוע שיוכל לבצע בדיקות באמצעות ציוד משוכלל לאיתור הנזילות.

איתור נזילות במצלמה טרמית

כדי לבצע איתור נזילות מים בדירה שאתם מתכוונים לקנות או לשכור, עליכם לשכור את שירותיו של בעל מקצוע, שיש לו את הציוד המשוכלל המתאים לצורך איתור נזילות בדירה. אנשי מקצוע אלה מתמחים באיתור נזילות במערכות ניקוז, צינורות, מערכות איטום ועוד ומבצעים סריקות באמצעות מצלמה תרמית.

למצלמה המיועדת לצורך איתור של נזילות מים, יש כושר אבחנה ומדידה ברמה של 0.08 מעלות צלזיוס, והיא פועלת בטווחי גלים שונים ברמת המיקרון. נתוני הסריקה המתקבלים, מעובדים ע”י תוכנת מחשב ובסופו של דבר מתקבל דו”ח על הליקויים אם נמצאו כאלה וכן תמונות צבעוניות שלהם.

בנוסף למצלמה לצורך איתור הנזילות מצוידים אנשי המקצוע גם באביזרים משוכללים אחרים, אשר מסוגלים כולם לאתר רטיבות סמויה מן העין מתחת לריצוף, דליפות סמויות בצנרת, חלחול מים למעטפת המבנה, רטיבות כלואה מתחת לשכבת האיטום בגגות, זיהוי נזילות וגשרי קור וכן לחות פנימית בקירות.

מה נכלל בבדיקת איתור נזילות מים במצלמה טרמית?

בדיקת איתור נזילות במצלמה טרמית כוללת מעבר על מוקדי נזילות שונים ועל מערכות איטום, כדי לזהות נזילות. הבדיקה נעשית בתוך חלל וחדרי הבית, על גגות, מרפסות מרוצפות, תקרות, קירות פנימיים ומעטפת הבניין, מרתפים בבית, איתור נזילות בחדרים רטובי- קרי חדרי אמבטיה, חניית הבית ועוד.

מים כפי שידוע זורמים ועלולים לחלחל מכל סדק הכי צר ורווח באיטום הגג. הם יכולים גם להצטבר מתחת לרצפות, זאת משום שזהו המקום בו ממקמים את מערכת הצינורות של הבית.

אם לא מבצעים בדיקה של איתור נזילות (גם אם אין סימן לכך) נזילה סמויה עלולה להחמיר ולהפוך לבעיה גדולה ומורכבת אשר יוצרת נזקים גדולים וגם התיקון שלה יהפוך להוצאה גדולה.

איתו נזילות מצלמה טרמית – טמפרטורות

מצלמה טרמית לצורך איתור נזילות מים, היא מצלמה אשר מתעדת טמפרטורות. הן מופיעות על הצד שלה, וכל צבע מצביע על טמפרטורה שונה. אפשר להשתמש במצלמה הזו גם כדי לאתר מים בקירות המבנה וגם ברצפה.

פענוח המידע צריך להיעשות ע”י שרברב מנוסה, ממש כפי שצילומי רנטגן מפוענחים ע”י רופא המתמחה בכך. כאשר מבצעים צילום תרמי לאיתור נזילות, יש לזה שני יתרונות מרכזיים. ראשית עד להמצאתה של המצלמה התרמית, איתור נזילות התבצע לרוב בעזרת ניחוש, ולעתים היה צורך “לפרק” קיר שלם רק כדי להגיע לנזילה. פעמים רבות הניחוש גם התברר “כשגוי” וצריך היה להתחיל לשבור עוד כמה קירות עד שהתגלה מקור הנזילה.

המצלמה הטרמית מצביעה על מקור הנזילה, ללא צורך בשבירה או פתיחה של קירות עפ”י ניחוש ומאתרת את מקומה המדויק של הנזילה. בנוסף באמצעות המצלמה ניתן לזהות בבת אחת אם יש כמה מקורות של נזילה באמצעות השיטה של איתור נזילות במצלמה טרמית.

ראו גם: איטום מאגרי מים | איתור נזילות מים | איטום מרתףאיטום גגותמומחה איטום

איתור נזילות במצלמה טרמית ללקוחותינו

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!