איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית היא הדרך ה'נקיה' והמדוייקת לזיהוי מקור נזקי מים

בלי להרים מרצפות, בלי לשבור קירות ובלי לחשוף צנרת – איתור נזילות במצלמה תרמית זו הדרך המהירה, הנקייה והמדוייקת לבצע בדיקת נזילות מים ולזהות את מקור התקלה. והיתרונות רבים:

  1. העלות הכספית של התיקון נמוכה יותר (כי אין צורך לבזבז שעות וימים על איתור הנזילות).
  1. איכות תיקון ברמה המקצועית, היעילה והטובה ביותר. (איתור נזילות מדוייק מכוון לשימוש בחומרי האיטום המתאימים ביותר).
  1. ניתן להזמין רק שירות איתור נזילות במצלמה תרמית. משול הדבר לדיאגנוזה הכי איכותית שיש לצורך יישום ע"י כל מבצע עבודה שתבחר.
איתור נזילות במצלמה טרמית אדלר איטום

מצלמה תרמית לאיתור נזילות כסימן למקצוענות החברה

מצלמות לגילוי נזילות תרמי הן ציוד יקר שעלותו יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים. לכן, אין פלא שרבים המציעים לך שירותי צילום תרמי לאיתור נזילות בעצם שוכרים את הציוד או את השירות לצורך כך. אבל… כאן נכנס גורם סופר-חשוב – הניסיון. צריך לדעת לפענח מפה טרמית ואנחנו עושים את זה במשך שנים יום אחר יום. הציוד המתקדם ביותר הוא לא היתרון היחיד ממנו נהנים לקוחותינו – פרטיים ומוסדיים כאחד:

לוחות זמנים ודיוק

גורם הדייקנות בעבודה נועד לאיתור מוקד התקלה כמו גם לניהול לוחות הזמנים ודיוק ביצוע. לכן שעה זו שעה, מילה זו מילה ומילימטר זה מילימטר. לא ליד, לא כאילו ולא בערך.

גם משום שזה מה שהלקוח מצפה מנותן השירות וגם כי רק כך אפשר לנהל עסק, לבצע עבודה מקצועית ולעמוד בכל ההבטחות.

חומרי גלם

מומחיות באיטום חייבת היכרות מעשית עם קשת רחבה של חומרים, התעדכנות מתמדת בחומרים חדשים ורכישת ניסיון ביישומם. כאן, כל מי שפונה אלינו, לקוח פרטי, עסקי או מוסדי,

נהנה מעבודה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר תוך שימוש בחומרים המתקדמים והיעילים מסוגם בעולם לצורך שלו.

הכשרה מקיפה

סגרנו את הפסקה הקודמת בנושא הניסיון והנה הבסיס עליו ניסיון זה נצבר לאורך השנים. עמית אדלר, הבעלים ומנהל החברה הוא הנדסאי בניין בהכשרתו, מורשה מכון התקנים לאיטום, בעל התמחות בחומרים מיוחדים, בוגר השתלמויות וקורסים לימודי איטום בגרמניה ובבלגיה ומומחה טכנולוגיית איטום בהזרקה – איטום שלילי – המיועד לאיטום מרתפים, איטום מי תהום, חניונים ומבנים תת קרקעיים.

סדר וארגון

זה הבסיס לכל עבודת ידיים ובמיוחד בעבודות איתור ותיקון נזילות. זה בא לידי ביטוי בסדר והארגון של צוותי החברה, בניקיון תוך כדי עבודה ואחריה, באמצעי הבטיחות בהם אנחנו משתמשים… פשוט תענוג לראות את הצוות בעבודה.

בטיחות ואחריות

אנחנו מחזיקים בביטוח מקצועי שמבטיח כיסוי מלא במקרה של נזק. וכדי לחזק את תחושת הביטחון שבחרת נכון – כל שלב בעבודה מתועד ומצולם כך שבאפשרותך לראות לפרטי פרטים את הנזק שנוצר, את תהליך העבודה ואת התוצאה הסופית, גם אם היא נסתרת מהעין.  

לאיתור נזילות במצלמה תרמית, איטום נזילות ושיקום מבנים

כל שעליך לעשות הוא להתקשר למומחה האיטום עמית אדלר

054-8994149

או להשאיר פרטים ואני אחזור אליך בהקדם

adler.itum@gmail.com

נחשפתם לסימני רטיבות או עובש על גבי אחד מקירות המבנה? חשבונות המים שלכם "התנפחו" בתקופה האחרונה? סובלים מריח טחב לא מסובר בשטח המגורים? זה הזמן לשירות איתור נזילות במצלמה טרמית המוצע על ידי חברתנו.

איתור נזילות במצלמה טרמית הינו שירות המיועד לצרכי איתור נזילות סמויות מהעין, והוא מיושם באמצעות מצלמה תרמית המיועדת גם לקירותיו החשופים של המבנה וגם למערכות הצנרת. צילום זה מיושם בטכנולוגיית אינפרא אדום, והוא נועד לאיתור מיקומו המדויק של מקור הנזילה. אנחנו בחברת אדלר – איטום גגות, עושים שימוש מוגבר במערכות צילום תרמי, וזאת כחלק משלבי האבחון המקדימים שלנו לקראת הליכי תכנון וביצוע עבודות איטום מכל סוג.

צילום והדמיה לצורך איתור נזילות במצלמה טרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית, מהווה כיום את הדרך היעילה, החסכונית והמהירה ביותר לזיהוי כשלים בשטח. תוצאות הצילום התרמי מאפשרות לנו להרכיב הדמיה תרמית המספקת לנו תמונה ברורה ומדויקת יותר של השטח הנבדק, ומכאן ועד ליישום פתרון האיטום המתבקש והראוי, הדרך הינה קצרה יותר, מהירה יותר ולעיתים גם חסכונית יותר.

איתור הנזילות באמצעות צילום תרמי, הינה פעולה המומלצת לכל אחד ואחת מכם המתמודד עם נזקי מים ממקור לא ידוע. כמו כן, הפעולה מומלצת לרוכשי דירות יד שנייה, וזאת לצרכי בדיקת מערכות הצנרת בשטח הדירה. אנחנו בחברת "אדלר – איטום ושיקום מבנים", מעמידים לרשותכם את מערכות הציוד המתקדמות ביותר בענף, דבר המאפשר גם לכם ליהנות מתוצאות מדויקות יותר בנוגע לאיתור נזילות וכשלי איטום. אם אתם מעוניינים לטפל בצורה יסודית בנושא של נזילת מים ורטיבות, איתור נזילות במצלמה טרמית זאת בהחלט אופציה שכדאי לקחת בחשבון.

הידע המקצועי העומד לרשותנו בשילוב המערכות המתקדמות בהן אנו עושים שימוש, הוא זה המאפשר לנו להעמיד לרשות לקוחותינו את היצע הפתרונות המתקדמים והאיכותיים ביותר בענף האיטום. צרו קשר עם יועץ איטום שלנו עוד היום וגם אתם תוכלו ליהנות מכל היתרונות המקצועיים שלנו!

איך מבצעים איתור נזילות בדירה?

נזילות בדירה הוא לא תמיד דבר הנראה לעין. למוכרי דירות למיניהם יש גם שיטות הסוואה לרטיבות של קירות, לרוכשים דירה המבקרים בה, אין מושג כי מתחת לצבע היפה שעל הקיר מסתתרת פצצה מתקתקת בדמותו של פיצוץ בצינור שהמים שלו מחלחלים לתוך הקירות.

רק אחרי מגורים בדירה "רטובה" למשך זמן מתגלה הבעיה. לעתים זו פטרייה שחורה שצצה על הקיר, לעתים הטיח והצבע מתקלפים מחמת הרטיבות, ולעתים פשוט רואים את הרטיבות על הקירות.

מדובר לא רק על ליקוי שבמשך הזמן הופך למפגע בריאותי, אלא גם לסכנה של התפוררות הטיח ומעטפת המבנה ולכן חשוב מאוד לפני שאתם רוכשים דירה מיד שנייה לבצע בדיקה של איתור נזילות בדירה.

גם אם אינכם מזהים רטיבות או פטריות על הקירות, אין זה אומר שהדירה חפה מרטיבות,

ולכן עליכם להזמין איש מקצוע שיוכל לבצע בדיקות באמצעות ציוד משוכלל לאיתור הנזילות.

איתור נזילות במצלמה טרמית

כדי לבצע איתור נזילות מים בדירה שאתם מתכוונים לקנות או לשכור, עליכם לשכור את שירותיו של בעל מקצוע, שיש לו את הציוד המשוכלל המתאים לצורך איתור נזילות בדירה. אנשי מקצוע אלה מתמחים באיתור נזילות במערכות ניקוז, צינורות, מערכות איטום ועוד ומבצעים סריקות באמצעות מצלמה תרמית.

למצלמה המיועדת לצורך איתור של נזילות מים, יש כושר אבחנה ומדידה ברמה של 0.08 מעלות צלזיוס, והיא פועלת בטווחי גלים שונים ברמת המיקרון. נתוני הסריקה המתקבלים, מעובדים ע"י תוכנת מחשב ובסופו של דבר מתקבל דו"ח על הליקויים אם נמצאו כאלה וכן תמונות צבעוניות שלהם.

בנוסף למצלמה לצורך איתור הנזילות מצוידים אנשי המקצוע גם באביזרים משוכללים אחרים, אשר מסוגלים כולם לאתר רטיבות סמויה מן העין מתחת לריצוף, דליפות סמויות בצנרת, חלחול מים למעטפת המבנה, רטיבות כלואה מתחת לשכבת האיטום בגגות, זיהוי נזילות וגשרי קור וכן לחות פנימית בקירות.

מה נכלל בבדיקת איתור נזילות מים במצלמה טרמית?

בדיקת איתור נזילות במצלמה טרמית כוללת מעבר על מוקדי נזילות שונים ועל מערכות איטום, כדי לזהות נזילות. הבדיקה נעשית בתוך חלל וחדרי הבית, על גגות, מרפסות מרוצפות, תקרות, קירות פנימיים ומעטפת הבניין, מרתפים בבית, איתור נזילות בחדרים רטובי- קרי חדרי אמבטיה, חניית הבית ועוד.

מים כפי שידוע זורמים ועלולים לחלחל מכל סדק הכי צר ורווח באיטום הגג. הם יכולים גם להצטבר מתחת לרצפות, זאת משום שזהו המקום בו ממקמים את מערכת הצינורות של הבית.

אם לא מבצעים בדיקה של איתור נזילות (גם אם אין סימן לכך) נזילה סמויה עלולה להחמיר ולהפוך לבעיה גדולה ומורכבת אשר יוצרת נזקים גדולים וגם התיקון שלה יהפוך להוצאה גדולה.

איתור נזילות מצלמה טרמית – טמפרטורות

מצלמה טרמית לצורך איתור נזילות מים, היא מצלמה אשר מתעדת טמפרטורות. הן מופיעות על הצד שלה, וכל צבע מצביע על טמפרטורה שונה. אפשר להשתמש במצלמה הזו גם כדי לאתר מים בקירות המבנה וגם ברצפה.

פענוח המידע צריך להיעשות ע"י שרברב מנוסה, ממש כפי שצילומי רנטגן מפוענחים ע"י רופא המתמחה בכך. כאשר מבצעים צילום תרמי לאיתור נזילות, יש לזה שני יתרונות מרכזיים. ראשית עד להמצאתה של המצלמה התרמית, איתור נזילות התבצע לרוב בעזרת ניחוש, ולעתים היה צורך "לפרק" קיר שלם רק כדי להגיע לנזילה. פעמים רבות הניחוש גם התברר "כשגוי" וצריך היה להתחיל לשבור עוד כמה קירות עד שהתגלה מקור הנזילה.

המצלמה הטרמית מצביעה על מקור הנזילה, ללא צורך בשבירה או פתיחה של קירות עפ"י ניחוש ומאתרת את מקומה המדויק של הנזילה. בנוסף באמצעות המצלמה ניתן לזהות בבת אחת אם יש כמה מקורות של נזילה באמצעות השיטה של איתור נזילות במצלמה טרמית.

ראו גם: איטום מאגרי מים איתור נזילות מים איטום מרתף | איטום גגות | מומחה איטום

איתור נזילות במצלמה תרמית- יתרונות

הטכנולוגיה לא דילגה על עולם האינסטלציה והיום מוצעים פתרונות יעילים היום לכל התחום של נזילה מצינורות, מתחת לרצפה. פיצוץ של צנרת בקיר, נזילה מהתקרה של השכן, באמבטיה, סדק בצינור הברז למטבח ועוד. בחזית הטכנולוגיה הזו נעשה היום שימוש של איתור-נזילות במצלמה תרמית.  

חשוב להבין איך היו בודקים בעבר נזילה בבית, ומדוע מדובר בלא פחות ממהפכה בתחום. בעבר אם בעליו של בית או דירה קיבל חשבון מים מנופח, הריח ריח של טחב או גילה מים בפאנלים, הוא מיד הזמין שרברב בחשד שמא יש לו נזילה בצנרת. אותו שרברב היה צריך לאמת ראשית, את קיומה של הנזילה ודבר שני את מקור הנזילה.

איך עשו את זה פעם? כל שרברב שיצא לו פעם להתקין צנרת אינסטלציה בבית או לתקן אחת כזו, יודע יפה מאוד איך היא מותקנת בבית, מאיפה היא מתחילה ואיפה עוברים הצינורות. זה אומר שכאשר היה חשד לנזילה כלשהי בבית, השרברב עשה חושבים וניחש היכן יכולה להיות הנזילה. אז לפי הקביעה שלו לעתים היה צורך לשבור קיר, או לעקור מרצפות. לעתים הוא צדק ומקור הנזילה נחשף, ולעתים הוא שגה, ואז היה צריך להמשיך ולנחש ולשבור ולעקור עוד קירות ומרפות עד שהיו מגיעים לבעיה.

מצלמה תרמית- עולם אחר של איתור-נזילות

מצלמה תרמית פועלת על קרני אינפרה אדום שהן רגישות לחום. משום כך הן עשויות לזהות הפרשים בטמפרטורה. כדי לבצע איתור-נזילות במצלמה תרמית, תחילה יחמם בעל המקצוע את המים בבית. לאחר שהמים חמים, עוברים עם המצלמה על כל המקומות בבית ומחפשים את הנזילה. המצלמה התרמית קולטת את החום של המים מהצנרת גם מבעד לקירות והיא מציגה על מסך באמצעות צבעים שונים מה קורה בצינור. אם הוא סדוק ויש לו פיצוץ, תראה המצלמה את המים מחוץ לצינור. חכם מאוד והכי חשוב, לא צריך לשבור כלום ומוצאים את הנזילה. כך יודע בעל המקצוע מה קורה בכל מקום והיכן הנזילה ויכול לפתוח רק את המקום המדויק כדי להחליף צינור. איתור-נזילות במצלמה תרמית יכול לקחת גם 4 שעות, אבל האבחון הוא מדויק ב-100%. 

רוצים לקנות בית, חפשו אם יש נזילה

בעל מקצוע המבצע איתור-הנזילות במצלמה תרמית אומר, כי לקוחות רבים של דירות שעומדות למכירה, שוכרות את שירותיו על מנת שיגלה אם יש פיצוץ בצנרת או רטיבות בקירות. לא אחת קרה כי אנשים נפלו בפח, רכשו דירה ונאלצו להחליף את כל צנרת האינסטלציה בשל נזקים, פיצוצים או סדקים שגרמו גם להרס הקירות. מוטב להשקיע בעלות של איתור נזילה מאשר לרכוש בית רטוב שאחר כך יעלה לכם הרבה מאוד כסף לתקן אותו, שלא לדבר על הסכנה הבריאותית הכרוכה בכך.

איתור נזילות במצלמה טרמית ללקוחותינו

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!