שיקום ואיטום מאגרי מים

איטום בהזרקה

מה קורה כאשר נוצרת רטיבות במקום שבו לא ניתן להגיע אל הקיר החיצוני? זה יכול להיות מרתף, חניון תת קרקעי, מפעל בעל קומת מרתף גדולה ואפילו בריכת שחייה בנויה או מאגר מים גדול. הצד החיצוני של כל המבנים האלו אינו חשוף ואנחנו מתקשים לטפל בנזילות וברטיבות כמו שנטפל בהן בבתים פרטיים ומבנים סטנדרטים אחרים.

איטום מאגרי מים בהזרקה מהווה שיטה יעילה ומובילה שמספקת מענה במצבים אלו. את שיטת האיטום מאגרי מים הזו לא ניתן ליישם בכל סוג של מבנה, אלא רק במבנים שנבנו מבטון. כיצד פועלת השיטה? על כך נפרט במאמר זה.

היכן יתבצע איטום בהזרקה?

ברוב המקרים ההזרקה מתבצעת תוך סקירה של המבנה מהצד הפנימי שלו ובדיקת הסדקים. לאחר איתור נזילות מים ההזרקה מכוונת אל הסדקים האלו בבניין שהם לרוב מקור הרטיבות. בנוסף, עוברים המומחים ובודקים את הקירות ובמקומות בהם יש כתמים וסימנים של רטיבות מתבצעת הזרקה. עוד מקום שבו מתבצע בדרך כלל האיטום מאגרי מים הוא סביב פתחים קטנים.

פתחים לניקוז בבריכות שחייה, במאגרי מים, במבנים מתחת לאדמה יכולים להוות נקודה אדומה שיוצרת סביבה רטיבות. לכן, בדרך כלל נאטום באמצעות הזרקה את האזור מסביב לפתחים אלו.

כיצד מתבצעת ההזרקה?

האיטום מתבצע באמצעות מדחס חשמלי או אקדח הזרקה. בתוך המדחס או האקדח נמצא פוליארטן, חומר שמתנפח ולמעשה יוצר אטימה חזקה. אנשי המקצוע סוקרים את החלל ומשתמשים במכשור זה כדי לאטום באמצעות הפוליארטן שמכיל גם חומרים מאיצים את הסדקים והפתחים השונים.

לא תמיד מדובר בפתחים גדולים, לעיתים מתבצעים תיקוני איטום קטנים באמצעות הזרקה. כך למשל בתקרות המבנה. במקרים אחרים, מתבצע עוד שלב של איטום מאגרי מים באמצעות חומרים נוספים.

איטום בהזרקה מתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים, שיודעים לזהות את הנקודות השונות במבנה שבהן יש צורך בתיקונים ובאיטום מסיבי. בנוסף, יודעים אנשי מקצוע מיומנים להשתמש בחומרים ובאמצעי ההזרקה הקיימים כיום. כך נוצרת תוצאה איכותית שמחזיקה מעמד לאורך זמן.

חברת אדלר איטום ושיקום מבנים בע"מ מספקת שירותי איטום בהזרקה, המבוצעים על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומבוססים על שנות ניסיון רבות.

קראו עוד אודות: איתור נזילות במצלמה טרמית | איטום גגות

איטום מאגרי מים

בין לקוחותינו

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!