איטום גגות

כל השירותים שמומחה איטום יכול להעניק לכם במקום אחד! חברת אדלר איטום גגות ושיקום מבנים בע”מ, הינה חברת איטום מקצועית המספקת מגוון רחב של שירותי עבודות איטום, שיקום מבנים וצילום תרמי. שירותי החברה מיועדים גם לסקטור הפרטי, לרבות, לקוחות פרטיים, וועדי בתים, בעלי נכסים וכדומה, וגם לסקטור המקצועי בענף הבנייה בישראל הכולל בין היתר: חברות בניה, קבלני איטום, יועץ איטום, מהנדסים וכדומה.

כחברה מובילה בתחום עבודות איטום ושיקום מבנים, חברת אדלר מעמידה לרשותכם את פתרונות האיטום והשיקום המיושמים באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בענף. שירותי החברה כוללים את כל  שלבי התכנון, האבחון והייעוץ, והם משלבים בתוכם ביצוע עבודות איטום בפועל.

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

שיטות איטום גגות

ישנם לא מעט מקרים, בהם מגלים דיירים של בניין, או בית פרטי כי בדירות שלהם נראים כתמי עובש ולא רק בחדרים הרטובים בבית, אלא גם בסלון, בחדרי הילדים, השינה ועוד. הסימנים הללו מעידים רק על דבר אחד- הבית או הדירה רטובים וזה יכול להגיע מכל מיני מקומות, אבל בעיקר מהגג.

כידוע בחודשי החורף, מציף הגשם גם את גגות הבניינים. הם חייבים שיהיה להם ניקוז אחרת הגג יהפוך “לשלולית גדולה”. במצב כזה אם הגג לא נאטם כמו שצריך, המרזב סתום ולא נוקה לפני החורף והגג מוצף, המים יתחילו לחלחל בעד סדקים ברצפת הגג, ומשם כמו מים יחלחלו מהר מאוד לבתים. התוצאה לא תיראה מיד.

בעיקר לא בחורף כאשר מזג האוויר לרוב אפור, היא תצוץ בקיץ והדיירים יוכלו לגלות פטריות כמות בתקרות או על קירות לחים ורטובים, ריח של עובש, טיח מתקלף ותקרה מתקלפת מצבע. המשמעות היא שהמים מהגג הצליחו לחדור לדירות ועכשיו יהיה קשה מאוד לתקן את הנזקים.

אגב פטריות עובש, תוססות וממלאות את האוויר בגזים רעילים וזה מאוד מסוכן בעיקר למערכת הנשימה של קשישים וילדים וגם לכולם.

מה שהיה יכול למנוע את המצב הזה הוא שירות פשוט מאוד: איטום גגות. אם ועד הבית או אתם בעלי הבית הפרטי הייתם דואגים לזה, הייתם מצליחים למנוע את הנזק העצום שנגרם.

איטום גגות בזפת - השיטה המסורתית

יש היום שיטות רבות וחדישות לצורך איטום גגות, אבל אין ספק כי השיטה הכי ותיקה וידועה היא זיפות הגג. אומנם יש לזה ריח לא נעים בכלל, וזה לוקח זמן רב, אבל זה שווה את המאמץ.

איטום באמצעות זפת מתבצע כאשר מורחים את רצפת הגג בשכבה עבה של זפת חמה. זו אוטמת הרמטית את הגג ואין סיכוי שאפילו טיפת גשם אחת תחלחל פנימה. זיפות גגות מומלץ לעשות כל כמה שנים, כיוון שאם מדובר על גג פעיל שאנשים משתמשים בו, גוררים עליו רהיטים או ציוד, סביר להניח שהוא עלול להינזק, עלולים להיווצר סדקים או רווחים ולכן מומלץ לזפת אותו שוב.

היתרון הכי גדול של השיטה הזו הוא שהיא השיטה הכי זולה, החיסרון הכי גדול שלה הוא שצבע הזפת השחור מושך אל הגג חום, אבל גם את זה פותרים כאשר צובעים את הגג בלבן.

איטום גגות אדלר איטום

איטום גגות עם חומרי איטום אקריליים

שיטה נוספת ויעילה לצורך איטום גגות, היא מריחה של שכבת חומרי איום אקריליים. מורחים אותם על הגג בכמה שכבות, והם יעילים לגגות משופעים עם מערכת ניקוז טובה שכן אם זהו גג שצובר מים בלי ניקוז טוב או שיפוע שגורם להיווצרות שלולית, המים עלולים לפגוע ולמוסס את השכבות הללו.

יש כל מיני סוגים של חומרים אקריליים, יש כאלה המחזיקים מעמד שנים ויש כאלה הדורשים כל שנה מחדש לפני החורף מריחה של שכבת הגנה נוספת.

מה זה יריעות ביטומניות?

פרישה של יריעות ביטומניות, היא שיטה נוספת של איטום גגות. מדובר על יריעות PVC, אשר יוצרות איטום הרמטי. אם פורשים כמה יריעות מלחימים ביניהם, כדי שלא יהיה רווח ולו הקטן ביותר, ומים לא צריכים יותר מזה כדי לחלחל מטה. היתרונות של איטום באמצעות יריעות ביטומניות הוא שהן מחזיקות מעמד במשך שנים רבות ואין צורך להחליף אותן או לחדש אותן כל שנה.

כדי לבצע איטום כזה, יש צורך בהכנה מראש של הגג, הוא חייב להיות נקי מכל חומר, ולפני פרישת היריעות אף אוטמים אותו עם שכבת זפת. אפשר להשתמש ביריעות מסוג EPDM PVC, אלה עושות את אותה עבודה של כיסוי הרמטי לגג ונחשבות לאמינות ועמידות לאורך שנים.

ראו גם: שיקום מבנים איתור נזילות במצלמה טרמית | גילוי נזילותצילום תרמי איתור רטיבות

כתיבת תגובה