איך מבצעים היום איתור נזילות מים?

אחד הדברים החשובים בתחזוקת הבית שלכם, הוא איתור נזילות מים בשלב התחלתי ונקיטת פעולות למניעת נזק גדול וחמור יותר לבית העלול לגבות מימכם זמן יקר ועלויות גבוהות.  

היום מרבית הבתים אמנם בנויים מבטון שהוא חומר חזק ועמיד, אך גם הוא מייצר בלאי טבעי. בבתים רבים ניתן לראות מבחוץ חלקי בטון מתפוררים עם השנים עקב גשמים ולחות. הבלאי נראה היטב מבחוץ, אך קחו בחשבון שגם בתוך קירות הבית שלכם, קיים בלאי טבעי, גם של הבטון וגם של נזילות מצינורת מים ישנים לדוגמא. 

על מנת למנוע נזקים צריך להזמין שירות גילוי נזילות. לצורך איתור נזילות מים, ניתן היום להיעזר במצלמה תרמית המאתרת נזילות ללא חדירה ושבירה של הקיר. 

אם ראיתם סימני לחות חשודים על הקירות או התקרה בביתכם, ואתם חושדים שיתכן שיש נזילה בתוך הקיר, כדאי ומומלץ לפעול ללא דיחוי ולהזמין שירות של איתור נזילות, בכדי להקדים תרופה למכה.

גילוי איתור נזילות מים אדלר איטום
איטום קירות איתור נזילות מים

אילו נזקים צפויים מחוסר גילוי נזילות מים?

ללא גילוי נזילות בזמן, עלול הבית שלכם לסבול מנזקים מצטברים כגון עובש לדוגמא. עובש מתפתח כאשר מים עומדים בתוך הקיר זמן רב, כאשר המים מצטברים לכמו גדולה העובש מתחיל להתפתח.

העובש הוא סוג של פטרייה וכאשר על הקירות מצטבר עובש, הוא מפיץ סביבו נבגים בשלב מסויים. הנבגים של עובש הם בלתי נראים , אך ניתן לזהות אותם על פי ריח העובש שמתחיל להופיע בחדרי הבית ואינו עובר. העובש אינו בריא לנשימה ועלול לגרום לסבל לאנשים במצבים בריאותיים לא תקינים. עד כדי צורך בפינוי הדיירים הסובלים מהבית.

בנוסף לעובש, נזק פחות פיזי אך לא פחות משמעותי הוא ירידת ערך הבית שלכם. כאשר לא נעשה איתור של נזילות בבית אשר בו יש נזילה בתוך הקיר, היא לא נעצרת מעצמה, אלא מתגברת, ואז נוצרים סימני רטיבות עגולים על הקירות והתקרה. 

רטיבות בתוך קירות מובילה עם הזמן לקילוף והתפוררות הסיד והצבע שעל הקירות, וגם אם תצבעו שוב בנסיון להסתיר, הרטיבות תופיע לאחר זמן על הצבע החדש. 

מעבר לסכנה ממשית לעמידות הבית וגם הבניין עקב חוסר טיפול, הדבר יכול להוביל לירידת ערך הדירה באם אתם רוצים למכור אותה ומראים אותה לקונים פוטנציאליים עם כתמים על הקירות.

איך מתבצע איתור, גילוי נזילות?

פעם היו מטפלים בנזילות בשיטת נסה ותיווכח, האינסטלטור היה מגיע ובודק את הכתם שגרמה הנזילה, מניסיונו היה משער היכן מקורה של הנזילה, שובר את הקיר ונוכח האם צדק, או לא, אם לא צדק, היה ממשיך ושובר את הקיר, עד שמגלה את הנזילה.  

לעומת השיטה הישנה של גילוי נזילות בבתים רק לאחר הופעת כתמים, מים, ועובש, ושבירת קירות לחינם, היום מתבצע גילוי נזילות על ידי צילום תרמי המגלה את הנזילות בשלבים הראשוניים של טפטוף המים. 

איתור נזילות במצלמה טרמית הסורקת את פנים קירות הבית, ניתן לאתר את מקומם המדויק של הנזילות, כך שניתן גם לפתוח את הקיר במקום המדויק, לטפל בנזילה ללא נזק לחלקי קיר נוספים, ולרצפה.

איך עובדת מצלמה תרמית לביצוע איתור נזילות מים?

מצלמה תרמית המבצעת גילוי נזילות, עובדת על טמפרטורה, בתמונות המצלמה נראים צבעים שונים המעידים על טמפרטורת המקום המצולם. מקומות בהם יהיו נזילות יופיעו בצבע שונה מהמקומות היבשים.

מומחה איטום מוסמך יוכל לפענח את הצילומים ולהצביע במדויק על מקום הנזילה. לאחר איתור מדויק של מיקום הנזילה בתוך הקיר, יוכל האינסטלטור לפתוח את הקיר ללא נזק סביבתי מיותר ולטפל בנזילה.

חזרה אל https://www.adler-itum.co.il

ראו גם: איטום גגות | יועץ איטום | איטום מרתף | איתור רטיבות

מניעת נזילות בבית גילוי נזילות

מבין לקוחותינו

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!