איך מבצעים צילום תרמי?

בעבר, איתור הנזילות היה הליך מסורבל שכן כאשר היה חשד לנזילה באזורים שמתחת לריצוף או בתוך הקירות, היה צריך האינסטלטור “לנחש” ובעצם להשתמש בחושיו ובהיכרותו עם מקרי נזילות שונים על מנת למצוא את מקור הנזילה. לאחר שחשד במיקום מסוים כמקור הנזילה היה צריך להסיר את הריצוף או לחדור אל הקיר על מנת לאשש את חשדותיו.

למרבה השמחה בזכות טכנולוגיה מתקדמת היום ניתן לדעת בוודאות גבוהה יותר היכן יש נזילות וכשלים במבנה גם באזורים שקשה לגשת אליהם וזאת בזכות צילום תרמי.

מהו צילום תרמי?

צילום תרמי הינו צילום שמאפשר לראות הבדלי חום באזורים שונים. הצילום התרמי משמש את כוחות הביטחון למשל בשעת לילה ואת בודקי הנזילות על מנת לקלוט אזורים בהם יש הבדלי חום על מנת לזהות נזילות מבלי הצורך לפרק ולחדור אל פנים הריצוף, הקירות או הגג. בנוסף, ניתן לעשות שימוש גם במצלמות צינור.

מצלמות אלו יכולות לחדור אל פנים הצינור ולשדר תמונת מצב של פנים הצינור ולבצע איתור נזילות כאשר מקורן בצנרת.

כיצד מתבצע הצילום התרמי בפועל?

לאחר שישנו חשד לנזילות או אפילו לאחר שיש וודאות לגבי נזילה אך לא יודעים עדיין היכן מקורה, מזמינים מומחים לצורך צילום תרמי. בעזרת שימוש במכשור מתקדם, הצלם התרמי מקבל תמונת מצב של הפרשי החום באזורים השונים שבמבנה. ייתכן שאת המראה של התמונה המתקבלת כבר ראיתם בעבר כאשר הינה צבועה בצבעים אדומים וכחולים כשאלו מעידים על האזורים החמים יותר ופחות.

מתי מזמינים צילום תרמי?

במידה וישנה רטיבות בקיר ממאגרי מים לדוגמא, כדאי לבדוק היכן בדיוק מקור הנזילה על מנת למנוע מצב שבו מנחשים את המקור ומפרקים חלקים נרחבים מהקיר, דבר שיכול להעלות רות את מחיר השיפוץ או התיקון. סיבה נוספת להזמין צילום תרמי הינה כאשר חשבון המים נהיה יקר יותר וזאת ללא הצדקה בשטח של גידול בשימוש במים במבנה.

חשוב לציין שכדאי לקיים מעקב צמוד אחר חשבון המים בבית על מנת לזהות נזילות מבעוד מועד. כאשר מאתרים את הנזילות לפני שהן החלו להסב נזק לבית ניתן לחסוך בכסף רב ולמנוע מצבים לא נעימים. נזילות יכולות לגרום לכתמים בקירות, לעובש ואף להתפוררות. דברים אלו מורידים מערכו של הנכס ובמקרים בהם התפתח עובש, הדבר יוצר ריחות לא נעימים לבני הבית. כמו כן סיבה נוספת לחשד לנזילות הינה ירידה משמעותית ולא מוסברת בלחץ המים במבנה.

לפרטי נוספים צרו קשר.

ראו גם: שיקום מבנים איטום שלילי

מאמרים נוספים

איתור נזילות במצלמה טרמית אדלר איטום
מידע מקצועי

מה היתרונות של איתור נזילות במצלמה טרמית

נזילות של מים במבנים עלולים לגרור אחריהם נזקים חמורים. אחת השיטות היעילות לאיתור מקור הנזילות הינו שימוש בצילום תרמי על מנת לאתר את הנזילות מבלי

אילו חומרים צריך לאיטום שלילי
מידע מקצועי

אילו חומרים צריך לאיטום שלילי?

כולנו מבינים את החשיבות בביצוע איטום מקצועי אבל לא בטוח שכולנו שמענו על המושג איטום שלילי. על מנת להבין אילו חומרים צריך לאיטום שלילי כדאי

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!