איתור חדירות מים למבנה

איך לאתר חדירת מים למבנה

חשבתם שהבית שלכם מוגן לחלוטין, ואז הגיע החורף וגיליתם שטעיתם. אם גם אתם פתאום רואים רטיבות או עובש בבית, כנראה שיש לכם נזילה. חדירת מים למבנה יכולה להיות בעייתית הן מבחינת בלאי לקירות ולתשתיות הבית, מבחינת עובש שיכול לגדול ולהפיץ ריחות לא נעימים, והן מבחינה בטיחותית שכן המים יכולים לחלחל למערכת החשמ ולגרום לנזקים ואפילו לסכנת חיים.  לכן ברגע שאתם מזהים נזילה או חדירת מים – דאגו לאטום אותה בהקדם האפשרי! על מנת שתוכלו לדאוג שעבודת האיטום באמת תהיה יעילה, חשוב לדעת איך לאתר את מיקום חדירת המים לבית שלכם.

איך מזהים נזילות וחדירות מים?

ישנם שני סימנים עיקריים המעידים על כך שיש נזילה אפשרית או חדירת מים לביתכם. חשבון מים לא פרופורציונלי לשימוש שלכם, וגילוי רטיבות ועובש על הקירות או התקרה. בעוד שחשבון מים גדול מעיד בדרך כלל על נזילה כתוצאה מבעיית תשתית, עובש ורטיבות יכולים להגרם כתוצאה מחדירת מים ודורשים עבודת איטום.

דרכי איתור מקור החדירה

בעבר היה מורכב מאוד לאתר נזילות והנזק המשני היה לעיתים יקר יותר מתיקון הנזילה עצמה. בשנים האחרונות פותחו מספר כלים המאפשרים גילוי מהיר ונקי של הנזילות וחסכון משמעותי בעלויות איתור ותיקון הנזילה באשר היא.

זיהוי באמצעות מד לחות:

לפעמים אם נעקוב אחרי הרטיבות, נגיע למקור הנזילה או החדירה מבלי להצטרך להשתמש באמצעים מתקדמים יותר. אם נגלה את מקור הרטיבות בקלות, מה טוב. אם לא, נוכל להשתמש בחיישן רטיבות על מנת לזהות את מקור המים דרך הקירות, התקרה והרצפות. לעיתים אתם בטוחים שהנזילה היא אצלכם ומקור הנזילה הוא בצנרת השכנים.

שימוש במצלמה תרמית:

כאן מדובר בשיטה היעילה והמתוחכמת ביותר לאיתור נזילות מים וחדירה למבנים. המצלמה התרמית עובדת על גלי אינפרה-אדום הנפלטים מחום, ומכיוון שאזורים לחים יותר הם פחות חמים, ניתן יהיה לראות באמצעות גלי האינפרה-אדום את מקורות החדירה. השימוש באיתור נזילות במצלמה טרמית מאפשר כמעט תמיד גילוי מהיר ומדויק של מקור הנזילה.

יש לכם נזילה – אדלר פה בשביל לאתר אותה. אדלר איטום ושיקום מבנים בע”מ מספקת שירותים מיוחדים באיטום ושיקום מבנים.

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!