איתור חדירות מים למבנה

איך לאתר חדירת מים למבנה

חשבתם שהבית שלכם מוגן לחלוטין, ואז הגיע החורף וגיליתם שטעיתם. אם גם אתם פתאום רואים רטיבות או עובש בבית, כנראה שיש לכם נזילה. חדירת מים למבנה יכולה להיות בעייתית הן מבחינת בלאי לקירות ולתשתיות הבית, מבחינת עובש שיכול לגדול ולהפיץ ריחות לא נעימים, והן מבחינה בטיחותית שכן המים יכולים לחלחל למערכת החשמ ולגרום לנזקים ואפילו לסכנת חיים.  לכן ברגע שאתם מזהים נזילה או חדירת מים – דאגו לאטום אותה בהקדם האפשרי! על מנת שתוכלו לדאוג שעבודת האיטום באמת תהיה יעילה, חשוב לדעת איך לאתר את מיקום חדירת המים לבית שלכם.

איך מזהים נזילות וחדירות מים?

ישנם שני סימנים עיקריים המעידים על כך שיש נזילה אפשרית או חדירת מים לביתכם. חשבון מים לא פרופורציונלי לשימוש שלכם, וגילוי רטיבות ועובש על הקירות או התקרה. בעוד שחשבון מים גדול מעיד בדרך כלל על נזילה כתוצאה מבעיית תשתית, עובש ורטיבות יכולים להגרם כתוצאה מחדירת מים ודורשים עבודת איטום.

דרכי איתור מקור החדירה

בעבר היה מורכב מאוד לאתר נזילות והנזק המשני היה לעיתים יקר יותר מתיקון הנזילה עצמה. בשנים האחרונות פותחו מספר כלים המאפשרים גילוי מהיר ונקי של הנזילות וחסכון משמעותי בעלויות איתור ותיקון הנזילה באשר היא.

זיהוי באמצעות מד לחות:

לפעמים אם נעקוב אחרי הרטיבות, נגיע למקור הנזילה או החדירה מבלי להצטרך להשתמש באמצעים מתקדמים יותר. אם נגלה את מקור הרטיבות בקלות, מה טוב. אם לא, נוכל להשתמש בחיישן רטיבות על מנת לזהות את מקור המים דרך הקירות, התקרה והרצפות. לעיתים אתם בטוחים שהנזילה היא אצלכם ומקור הנזילה הוא בצנרת השכנים.

שימוש במצלמה תרמית:

כאן מדובר בשיטה היעילה והמתוחכמת ביותר לאיתור נזילות מים וחדירה למבנים. המצלמה התרמית עובדת על גלי אינפרה-אדום הנפלטים מחום, ומכיוון שאזורים לחים יותר הם פחות חמים, ניתן יהיה לראות באמצעות גלי האינפרה-אדום את מקורות החדירה. השימוש באיתור נזילות במצלמה טרמית מאפשר כמעט תמיד גילוי מהיר ומדויק של מקור הנזילה.

יש לכם נזילה – אדלר פה בשביל לאתר אותה. אדלר איטום ושיקום מבנים בע”מ מספקת שירותים מיוחדים באיטום ושיקום מבנים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

איטום
מידע מקצועי
איך עושים איטום בהזרקה?

כל עבודות האיטום כבודם במקומם מונח, אבל יש עבודה אחת העולה על כולן – הן מבחינת רמת המקצועיות הנדרשת לביצועה והן מבחינת הציוד הדרוש –

יועץ איטום ובידוד
מידע מקצועי
איטום רצפת מרתף

לאיטום מרתף יש משמעות סופר חשובה. זה הרבה יותר מנזק לקירות. נזילות מים במיוחד במרתף הבית הן פוטינציאל אדיר לאסון נורא. השילוב בין מים וחשמל

איטום גגות- הכן ביתך לחורף
מידע מקצועי
מה כדאי לדעת על נזקי מים?

רטיבות זה אף פעם לא נעים, הסימנים על הקיר העובש לא נעימים בכלל. ישראלים רבים לא מודעים לעובדה כי רטיבות היא הרבה יותר מסימן על

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!