שיקום מבנים – טיפול מיוחד לאחר הצפה

שיקום מבנים לאחר הצפה

כתוצאה מכשל בצנרת או מי גשמים, שיטפונות ועוד עלולים להתרחש הצפות בדירות או בבתים, הגורמים נזק כבד למבנה ולרכוש. מים בדירה או במשרד, גורמים לנזק מידי עד כדי פגיעה עצומה בתשתיות. המבנה נחשף לזיהומים ועובש. נגרם נזק לטיח ולציפוי הקירות. נזק לרצפה או לשטיחים, פרקטים ועוד. הדבר הכי חשוב שצריך לעשות זה ראשית לתקן את מקור התקלה שגרמה להצפה, והדבר השני זה שיקום מבנים

הגורמים להצפה יכולים להיות פנימיים או חיצוניים. במבנים רבים יש צנרת ישנה. זו סדוקה או מנוקבת עלולה לגרום לרטיבות על הקירות, שברים וסדקים. יכולה להיות גם סתימה שגורמת לנזילה, שבר כלשהו שגורם לכך שהמים יזרמו מחוץ לצינורות. שבר או סדק שגורמים למים לחלחל. זה יכול להיות מתחת לרצפה, בקירות ובכל מקום. בנוסף לכך יש בעיה של הצפה כאשר שורשים של עצים בדרך כלל פיקוס, חודרים למערכת הצינורות וסותמים אותה.

תהליך של שיקום- שלב אחר שלב

כאשר מדובר על מבנה רטוב במיוחד אם הוא ישן, הוא מהווה סכנה למתגוררים בו וכן למבנים הסמוכים. לכן הדבר הראשון שצריכים לעשות אם יש סכנה במבנה מסוים, זה להזמין חברה שעושה שיקום מבנים. מדובר על מבנים מתפוררים שגם העיריה מוציאה להם צו שהם מהווים מבנה מסוכן. הנזק עלול להחמיר, גושי טיח וחלקי בטון עלולים ליפול ולגרום לנזק חלילה גם לחיי אדם. כאשר יש מבנה כזה יש צורך מידי לבצע שיקום מבנה. השיקום נעשה על ידי חברה שיש לה התמחות מיוחדת בשיקום ושימור מבנים. ראשית תברר החברה מהן הבעיות ומהם הנזקים שיש לתקן במבנה, כל ליקוי נרשם ובסדר מסוים משופץ ומתוקן.

הדבר הראשון אליו מתייחסים במבנה הם עמודי הבניין לאחר מכן מתייחסים למעטפת הקירות החיצונית, המרפסות, חדר המדרגות ועוד. 

חשמל ואינסטלציה-החלפה

שיקום מבנה הוא לא אקט חיצוני. לעתים דרוש גם לרדת לעומקה של הבעיה ולהחליף מערכות שלמות של אינסטלציה או חשמל. כאשר מדובר חלילה ברעידת אדמה, שריפה או הצפה, יש התייחסות שונה משום שהנזק הוא שונה. לעתים נדרשת בנייה מחדש משום שאי אפשר לשקם את המבנה כי הוא מסוכן. הוא כבר רעוע, היסודות שלו לא מוצקים וחזקים, הטיח התפורר ואין מנוס אלא מלהרוס אותו ולבנות חדש תחתיו.

שיקום מבנים דורש מיומנות של אנשי מקצוע ולא פחות מכך חומרי גלם מיוחדים וייעודיים לצורך שיקום. אם יש לכם בעיה דומה, פנו לחברה מקצועית שמבצעת שיקום מבנים.

לחזרה לדף הבית 

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!