איתור רטיבות – כל מה שחשוב לדעת

איתור רטיבות – לפני שיצוצו הפטריות

איתור רטיבות – נזילת מים במים היא אירוע שיכול לקרות בכל בית, ישן או חדש. אומנם בבניינים ישנים יהיה ריבוי של נזילות מים בגלל הצנרת הישנה, אבל גם בבית חדש עלולה להתרחש נזילת מים, אם אל אצלכם אז אצל השכן מלמעלה.

סימני רטיבות יכולים להיראות לעין ומומלץ לטפל בבעיה מיד לפני שתחמיר. הפעולה הראשונה שצריך לעשות היא להזמין חברה שעושה איתור רטיבות באמצעות ציוד מתקדם.

באמצעות מצלמה תרמית לאיתור נזילות, אפשר יהיה להגיע ולאתר את מקור הרטיבות ולטפל ראשית בנזילה עצמה ואחר כך בנזקים שהיא הותירה. (אם היא נזלה לאורך זמן).

סימני רטיבות יכולים להופיע בצורה של גבשושיות בצבע קרם על הקירות. מכיוון שהמים מכילים מלח, אז בקיץ רואים את הגבשושיות שזה המלח של המים בתוך הקיר. מקרים יותר חריפים כבר מובילים לפטריות כהות, ואלה תוססות ומהוות מפגע בריאותי של ממש בעיקר בבית של ילדים קטנים וקשישים ועלולים לפגוע במערכת הנשימה שלהם.

איפה עלולה להיות רטיבות?

צינורות המים המובילים מים אל הברזים בכל בית, נמצאים מתחת למרצפות. אם למשל אתם מבחינים בטיפות מים ליד הפאנלים ברצפה או מרגישים לחות כאשר אתם הולכים עליה, אולי יש לכם איזה פיצוץ צינור מתחת למרצפות.

בעבר, לא היו שיטות מתקדמות כמו היום לצורך איתור רטיבות והיום עוסקים בכך גם חברות מומחיות לאיטום שיכולים לתאר לעצמן מהיכן נובעת הנזילה. הם מזהים את הנזילה באמצעות הציוד שלהם, וחוסכים עקירת מרצפות או שבירת קירות כפי שהיה נהוג לעשות בעבר, כי השרברב חשב שהנזילה מקורה במקום מסוים, ואם הוא טעה, אז נגרם נזק ואחר כך היה  צריך לשלם על התיקון שלו.

רטיבות מהצינור של השכן

אם אתם גרים בבניין משותף והצנרת של השכן עוברת בקיר משותף לשניכם או בתקרה , יש סיכוי רב שאם קורה לה משהו אם היא נסדקת או נשברת או מתפוצצת, המים יטפטפו אצלכם. תוכלו לראות את זה על התקרה. תגלו רטיבות וקילופי טיח ופירורים של טיח כל בוקר על הרצפה כי הנזילה ממשיכה. בנוסף אם האיטום בחדר האמבטיה שלכם אינו יסודי ייתכן שגם תגלו סימני רטיבות ואחר כך תגלו את אותן פטריות מסוכנות על הקיר.

אז תצטרכו להזמין חברה שמבצעת איתור רטיבות ויש לה פתרונות מקצועיים לבעיה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

איטום גגות- הכן ביתך לחורף
מידע מקצועי
נזקי מים – איך להימנע?

בעת ביטוח הדירה או המשרד חשוב לזכור לבטח כנגד נזקי מים. נזקי מים, נזילות ורטיבות, הן אחת מהתלונות הנפוצות ביותר בנזקי רכוש. גם אתם סובלים

שיקום מבנים - טיפול מיוחד לאחר הצפה
מידע מקצועי
שיקום מבנים – טיפול מיוחד לאחר הצפה

שיקום מבנים לאחר הצפה כתוצאה מכשל בצנרת או מי גשמים, שיטפונות ועוד עלולים להתרחש הצפות בדירות או בבתים, הגורמים נזק כבד למבנה ולרכוש. מים בדירה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!