גילוי נזילות בבית או במשרד – איך לאתר זאת במהירות

גילוי נזילות בבית או במשרד, נעשה היום באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומצליח לאתר נזילה תוך מספר שעות, ללא עקירת רצפה או שבירת קירות כפי שהיו עושים בעבר כדי להגיע לנזילה פעילה

היום כל חברה מקצועית שעושה איתור רטיבות או נזילות, מצוידת בכל מיני כלים כדי לאתר את הנזילה בצורה מדויקת ומהירה.

אחד האמצעים הכי שימושיים לאיתור הרטיבות בבית, היא מצלמה תרמית. היא חוסכת בזמן וכאמור גם ב"ניחוש" איפה יש נזילה, מאתרת את המקור ומפה הדרך לתיקון היא קצרה.

איך עובדת מצלמה תרמית לאיתור נזילות?

מצלמה תרמית המיועדת לפעולה של גילוי נזילות, פועלת באמצעות קרני אינפרה אדום. אלה קרניים הרגישות לחום, ולכן הן מסוגלות לזהות אם יש הבדלים בטמפרטורה בצנרת למשל.

בשלב ראשון יש לחמם את המים בבית. פותחים ברז וצופים במים זורמים. הם מוצגים באמצעות צבעים שונים על המסך. אם הצנרת סדוקה או פגומה, ידלפו המים החוצה ואז ייראה איש המקצוע את האזור שבו יש מים חמים מחוץ לצנרת. ואז הוא ידע מאיזה מקום בצנרת דולפים המים. גילוי נזילות ורטיבות באמצעות מצלמה תרמית אורך כ-4 שעות.

סימני רטיבות?

בדרך כלל כאשר מזמינים חברה לבצע גילוי נזילות יש לזה סיבה. או שרואים מים על הרצפה, או שיש מים בתקרה, או שרואים גבשושיות של מלח על הקירות. כל אלה סימנים של רטיבות בבית. זה קורה בעיקר בחדרי אמבטיה שאינם אטומים מספיק, אבל גם בבניינים מאוד ישנים, שחגורת הבטון שלהם המחברת אותם אל האדמה התרופפה עם כל חורף, והתפוררה. מים חדרו למעטפת החיצונית של הבניין ומשם לקירות. התופעה הזו ידועה לכל מי שמבין קצת פיזיקה ויודע שמים עולים למעלה וזה בדיוק מה שהם עושים ובדרך גם עושים שמות.

רטיבות בבניין שלם יכולה להתרחש גם על רקע מרזב סתום על הגג. בחורף יש כמויות של גשם שאין להן לאן לזרום ואז הן מחלחלות גם דרך המעטפת אל הדירות וגורמות לרטיבות הנראית לעין בצורה של קירות לחים, גבשושיות מלח, פטריות וריח של טחב הפושט בדירה או במשרד.

אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ עם חברת אדלר איטום:054-8994149

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!