דרכים לאיטום מרתף

חדירה של מים למבנה היא תמיד משהו שחייבים לטפל בו בשיא הרצינות. מים שחודרים אל תוך קירות המבנה מעידים על בעיה קשה באיטום, ויכולים לגרום לעובש ולכלוך רציני בתוך המבנה. כאשר מדובר על מרתף, הבעיה יכולה להיות קשה יותר. במהרה יחל במקום ריח חזק של טחב ועובש שיהיה קשה מאוד להוציא אותו לאחר מכן, ואף עלולה להיווצר סכנת חיים כתוצאה ממגע של חוטי חשמל במים. ולכן, אם אתם נתקלים ברטיבות או בעובש אצלכם במרתף, כדאי שתפנו במהרה אל חברה העוסקת בתחום האיטום כמו אדלר איטום ושיקום מבנים בע"מ, שתבצע את העבודה בצורה המקצועית והיעילה ביותר, ובמידת הצורך תעמיד לרשותכם יועץ איטום שייעץ לכם לגבי מה שניתן לעשות.

כיצד מתבצע איטום המרתף?

איטום מרתף מתחלק לשני חלקים. החלק הראשון הוא איטום של רצפת המרתף. איטום של רצפת מרתף נעשה באמצעות יריעות ביטומניות אשר מונחות על גבי בסיס הבטון, ומגיעות עד גובה של 60 ס"מ מעל קירות המרתף. אחרי שהקבלן מניח את היריעות, הוא ירתך אותן, ואז ניתן להמשיך ולבנות את הקירות. החלק השני הוא איטום של קירות המרתף, שם לא נעשה שימוש באמצעות יריעות בכדי שלא ייווצרו כיסי אוויר. בכדי לאטום את הקירות משתמשים באמצעות חומר דו רכיבי או באמצעות חומר חד רכיבי.

מה ההבדל בין חומר דו רכיבי לחומר חד רכיבי?

איטום באמצעות חומר דו רכיבי נחשב לאיטום חזק יותר בעל עמידות גבוהה כנגד שחיקה, וכזה שיכול לעמוד בתנאי קור וחום קיצוניים. מדובר על שני חומרים שכאשר הם באים במגע עם אוויר, הם מתנפחים ויוצרים שכבת הגנה המגנה על קירות המרתף. איטום באמצעות חומר חד רכיבי נעשה באמצעות התזה של משחה מיוחדת על גבי קירות המרתף, שמונעת מעבר של מים דרכה. כך או כך, כאשר אתם רוצים לבחור קבלן איטום, כדאי שתוודאו כי הוא משתמש בחומרים איכותיים עבור האיטום, והוא יודע לבצע את העבודה כמו שצריך. עבודה לא נכונה תגרום בסופו של דבר לחזרה של הרטיבות, ובעיה חוזרת מדי שנה.

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!