מה חשוב לבדוק לפני שעושים איטום מרתף?

בבתים רבים יש מרתפים, אותם חלקים בבית אשר נמצאים מתחת לאדמה אשר בשל המיקום בו הם נמצאים חשופים ומועדים פעמים רבות לרטיבות, לחות ועובש כתוצאה מכך. זה יכול להיות מרתף של בית פרטי או של בניין אשר נבנה ככה. לאור זאת ולאור הרגישות הרבה בשל חשיפה לרטיבות ועובש, בעלי בתים רבים דואגים לבצע איטום למרתף בין אם כאשר מתגלה רטיבות ועובש בפועל ובין אם כטיפול מוקדם לצורך מניעה.

מה זה בכלל איטום למרתף

איטום למרתף זהו תהליך מיוחד אשר מתבצע בעזרת חומרים שונים ומיוחדים המונעים חדירה של מים מהאדמה שבחוץ פנימה אל הקירות והרצפה. זהו תהליך שבבנייה חדשה נעשה פעמים רבות תוך כדי תהליך הבניה כחלק סטנדרטי ומובנה של הפרויקט, ובבתים ישנים בהם לא נעשה איטום כזה בעבר, עושים תהליך מיוחד של איטום המתאים לאותו מרתף ספציפי ולתנאים הסביבתיים הספציפיים, כך שיש צורך בליווי של יועץ איטום שידע לבנות את תוכנית האיטום בצורה מדויקת ומותאמת למרחב המיוחד.

מה חשוב לבדוק לפני שעושים איטום למרתף

המטרה של איטום למרתף היא לוודא שהמרתף לא יפגע מרטיבות שעלולה להוביל לעובש ובעיות שונות. האיטום נעשה בעזרת חומרים שונים כמו יריעות ביטומניות, פוליאוריאה, פולימר דחוס ועוד. יש שיטות זולות יותר ויש כאלו שפחות, יש שיטות מורכבות יותר לאיטום ויש כאלו שקל יותר לבצע אותן, כמובן שהאיטום מרתף מתייחס לכל חלל המרתף גם הקירות וגם הרצפה וכל מה שיכול למעשה להיחשף לרטיבות ולהיות מושפע ממנה.

איך לבחור את החברה שתבצע את איטום המרתף

כדי שאיטום המרתף יהיה יעיל ויחזיק מעמד לאורך שנים רבות, יש חשיבות מאוד גדולה לבחירה של חברה שיש לה ידע, ניסיון וותק, חברה אשר יודעת להתאים את סוג האיטום למקום ולצרכים שלו,  בדיוק כמו חברת אדלר איטום. חשוב שהחברה תדע לשלוח את היועץ המתאים כדי שיעשה סקירה מסודרת למרתף ולמרחב, ויוכל לבנות את תוכנית האיטום הנכונה, באילו חומרים נכון להשתמש ומה יאפשר את האיטום הטוב והיעיל ביותר שגם יחזיק כמה שיותר זמן.

מאמרים נוספים

אדלר איטום מבנים איתור נזילות מים
מידע מקצועי
הכן את ביתך לחורף עם איטום מרתף 

בכל שנה חודשי החורף באים אלינו כאילו בהפתעה. אנחנו ממשיכים בימי הסתיו לעשות הכול כרגיל ושוכחים שעם הגיע החורף מתחילות הבעיות הקשורות בנזילות וחדירת מים.

אדלר איטום מקלטים איתור רטיבות צילום תרמי
מידע מקצועי
עלות איטום מרתף

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על שלמות מבנה הוא נושא האיטום. חדירה של מים אל תוך מבנה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא דבר שיכול

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!