אילו סוגי איטום גגות יש?

גגות הבתים משמשים להגנה מפני תנאי מזג האוויר וביניהם מפני הגשם. כאשר חודר הגשם דרך גג המבנה הדבר יכול להוביל לכתמים, עובש ונזקים לתשתיות. מסיבה זו משתמשים בשיטות איטום שונות על מנת למנוע את חדירת המים אל פנים המבנה. יש לציין שאמנם השמש איננה חודרת את המבנים אך היא אחד מהגורמים המפרקים את חומרי האיטום בהם משתמשים לצורך איטום מגשמים, ולכן החומרים ייעודיים גם לנושא זה.

בנוסף, בייחוד כאשר מדובר בגגות שטוחים בהם תיתכן הצטברות של מי גשמים, חשוב לדאוג לאיטום ושיקום מבנים וגגות בצורה מרבית. לפניכם כמה מסוגי איטום הגגות הנפוצים.

מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתחום איטום מבנים שתעזור ותייעץ לכם בנושא זה.

איטום מבנים

חומרי איטום אקריליים

חומרי האיטום האקריליים נמרחים על הגג בדומה לצבע. את חומרים אלו מורחים על הגג לרוב בכמה שכבות והם מתאימים בעיקר לגגות בעלי שיפוע או מערכת ניקוז טובה מפני שמים עומדים יכולים להוריד את האפקטיביות שלהם במהרה. חומרי האיטום האקריליים מגיעים בסוגים שונים גם הם כאשר ישנם חומרים המצריכים חזרה על פעולת מריחת חומר האיטום על הגג לאחר כל חורף ואילו יש כאלו המחזיקים לאורך מספר שנים.

יריעות ביטומניות או PVC

יריעות ביטומניות כשמם כן הן יריעות הנפרסות על הגג, לרוב באמצעות גלילים של יריעות אלו ועל מנת להביא לאיטום אפקטיבי החיבורים בין היריעות השונות מבוצעים באמצעות הלחמה. אחד מהיתרונות הבולטים של היריעות הביטומניות הינו שיריעות אלו מחזיקות מעמד לאורך שנים רבות מבלי צורך להחליפן. כמו כן יש להכין את הגג להלבשת היריעות הללו מראש באמצעות שכבת זפת.

כמו כן ניתן להשתמש ביריעות מחומרים נוספים כמו PVC או יריעות EPDM אשר משמות בצורה דומה ליריעות הביטומניות אך הן נחשבות לאמינות יותר וכאלו שמחזיקות לאורך שנים. יריעות מסוג זה לרוב יהיו יקרות יותר להתקנה משום שבמידה וישנם פגמים בהתקנה יש להרכיב את היריעות מחדש והדבר דורש מקצועיות רבה. למידע מקצועי נוסף היכנסו.

זיפות גגות

שכבת זפת חם לצורך איטום הגג הינה שיטה וותיקה ויעילה לאיטום גגות. שיטה זו נחשבת גם לאחת מין השיטות הזולות שיש לשוק להציע לצורך איטום הגג אך בין חסרונותיה הבולטים הינו שמכיוון שצבעה של הזפת שחור, היא יכולה לגרום לגג לקלוט הרבה חום בקיץ ולהעביר את חום זה לפנים המבנה. מסיבה זו יש לבצע אחת לשנה תהליך של הלבנת הזפת. חיסרון נוסף של איטום בזפת הינו שהזפת רגישה מאוד לפגיעות פיזיות. כל מכה שתוביל לסדק או שבר בזפת תגרום לאיבוד אפקטיביות האיטום ותדרוש תיקון.

לייעוץ ופרטים נוספים, היכנסו ללינק הבא.

ראו גם: שיקום מבנים | צילום תרמי | איטום גגות | גילוי נזילות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

איטום
מידע מקצועי
איך עושים איטום בהזרקה?

כל עבודות האיטום כבודם במקומם מונח, אבל יש עבודה אחת העולה על כולן – הן מבחינת רמת המקצועיות הנדרשת לביצועה והן מבחינת הציוד הדרוש –

יועץ איטום ובידוד
מידע מקצועי
איטום רצפת מרתף

לאיטום מרתף יש משמעות סופר חשובה. זה הרבה יותר מנזק לקירות. נזילות מים במיוחד במרתף הבית הן פוטינציאל אדיר לאסון נורא. השילוב בין מים וחשמל

איטום גגות- הכן ביתך לחורף
מידע מקצועי
מה כדאי לדעת על נזקי מים?

רטיבות זה אף פעם לא נעים, הסימנים על הקיר העובש לא נעימים בכלל. ישראלים רבים לא מודעים לעובדה כי רטיבות היא הרבה יותר מסימן על

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!