איטום מרפסת תלויה

איטום של מרפסת תלויה

יש לכם מרפסת תלויה ואתם סובלים מנזילות, רטיבות ושלל בעיות הנובעות מהגשם הלחות ואולי אפילו מהצנרת הביתית שעוברת בקרבת המרפסת? איטום מרפסת תלויה היא פרוצדורה שמכסה כמה וכמה נקודות תורפה סביבן יכולות להיווצר בעיות של חדירות מים במרפסות תלויות, אם כי חלקן נכונות גם לכל סוגי המרפסות.

מהן נקודות התורפה של חדירות מים במרפסת תלויה?

אם נבחן את המבנה של מרפסת תלויה טיפוסית, נוכל לגלות כמה וכמה נקודות תורפה דרכן יכולות להתעורר בעיות של חדירות מים. תחילה המעטפת לאורך קו החיבור בין המרפסת ובין קיר המבנה עצמו. בהיעדר איטום ראוי, יכולים מים לחדור דרך קו חיבור זה אל אזור החיבור עצמו, ולגרום לשלל תופעות כמו שחיקה של הבטון והאבן, יצירת חלודה על קורות הפלדה וכדומה. על אף שאתם עצמכם לא מרגישים בכך ואין לבעיית מים זו השלכה מיידית על איכות החיים שלכם והחוויה במרפסת התלויה, בפועל לבעיית מים זו ישנה השפעה משמעותית על המרפסת ובטיחות השימוש בה בטווח הארוך.

נקודת תורפה נוספת שמקבלת התייחסות בכל פרויקט איטום מרפסת תלויה, היא קו האיטום שבין גדר הבטיחות המקיפה את המרפסת ובין בסיס האבן שעליו היא מותקנת. באזור זה יכולים לחדור מים ולייצר סימני נזילה חומים שפוגעים מאוד באסתטיקה של המרפסת. נקודות תורפה נוספות באזור זה כוללות איטום של שקעי חשמל וגופי תאורה. בעיות איטום בגופים אלה יכולים לפגוע בתפקוד אותם גופי תאורה ושקעי חשמל, יכולים לגרום לקצרים חוזרים ונשנים בבית ולבסוף יכולים גם לסכן חיי אדם, ולכן חשוב להבטיח שגופי התאורה ושקעי החשמל אטומים בצורה מלאה.

ולכן אתם חייבים לבחור קבלן בניה רשום המתמחה בהוספת מרפסת תלויה לבניינים קיימים כמו חברתנו מרפסות המתמחה בביצוע הוספת מרפסות מכל הסוגים בכל הארץ .

נקודת תורפה חשובה נוספת היא כמובן האיטום של חיבורי חלון או איטום משקוף הדלת והדלת בכלל. ייתכן שבמסגרת בניית המרפסת התלויה, ביצעתם גם הכנה של מפתח דלת וחלון באזור המרפסת התלויה. דלת זו אמורה למעשה לשמש כמעבר בין החלל הפנימי של הבית ובין המרפסת התלויה החדשה, אך עם הזמן התברר לכם שהתקנת הדלת בוצעה בצורה קצת חובבנית, באופן שגרם לנזילות מים באזור המעטפת והחיבור בין מסגרת הדלת ובין הקיר, כמו גם בחיבור שבין מסגרת החלון ובין הקיר.

כיצד מבצעים איטום מרפסת תלויה?

איטום מרפסת תלויה אם כן, הוא תהליך שיכול לכלול שורה של פעולות איטום וכל אחת מהן יכולה להתבצע באזור אחר של המרפסת ולמטרה אחרת. כל פעולת איטום כזאת יכולה לערב חומרי איטום שונים, טכניקת איטום שונה  והיקף איטום שונה. חשוב מאוד שהגורם המקצועי המבצע עבורכם את עבודת האיטום יכיר היטב את נקודות התורפה שהזכרנו קודם לכן וידע מהי הדרך הטובה והיעילה ביותר להתמודד עם בעיות איטום בכל נקודת תורפה. מרפסת תלויה חשופה לאיתני הטבע דורשת עבודת איטום מעולה, ואתם רוצים למצוא את הגורם המקצועי שיכול לספק לכם אותה.

לחצו כאן לפרטים אודות שיקום מבנים | איטום שלילי | איטום מאגרי מים | איטום גגות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

איטום
מידע מקצועי
איך עושים איטום בהזרקה?

כל עבודות האיטום כבודם במקומם מונח, אבל יש עבודה אחת העולה על כולן – הן מבחינת רמת המקצועיות הנדרשת לביצועה והן מבחינת הציוד הדרוש –

יועץ איטום ובידוד
מידע מקצועי
איטום רצפת מרתף

לאיטום מרתף יש משמעות סופר חשובה. זה הרבה יותר מנזק לקירות. נזילות מים במיוחד במרתף הבית הן פוטינציאל אדיר לאסון נורא. השילוב בין מים וחשמל

איטום גגות- הכן ביתך לחורף
מידע מקצועי
מה כדאי לדעת על נזקי מים?

רטיבות זה אף פעם לא נעים, הסימנים על הקיר העובש לא נעימים בכלל. ישראלים רבים לא מודעים לעובדה כי רטיבות היא הרבה יותר מסימן על

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!