איתור נזילות מים - איך זה מתבצע?

אחד הדברים החשובים בתחזוקת הבית שלכם, הוא איתור נזילות מים בשלב התחלתי ונקיטת פעולות למניעת נזק גדול וחמור יותר לבית העלול לגבות מימכם זמן יקר ועלויות גבוהות.  

היום מרבית הבתים אמנם בנויים מבטון שהוא חומר חזק ועמיד, אך גם הוא מייצר בלאי טבעי. בבתים רבים ניתן לראות מבחוץ חלקי בטון מתפוררים עם השנים עקב גשמים ולחות. הבלאי נראה היטב מבחוץ, אך קחו בחשבון שגם בתוך קירות הבית שלכם, קיים בלאי טבעי, גם של הבטון וגם של נזילות מצינורת מים ישנים לדוגמא. 

על מנת למנוע נזקים צריך להזמין שירות גילוי נזילות. לצורך איתור נזילות מים, ניתן היום להיעזר במצלמה תרמית המאתרת נזילות ללא חדירה ושבירה של הקיר. 

אם ראיתם סימני לחות חשודים על הקירות או התקרה בביתכם, ואתם חושדים שיתכן שיש נזילה בתוך הקיר, כדאי ומומלץ לפעול ללא דיחוי ולהזמין שירות של איתור נזילות, בכדי להקדים תרופה למכה.

גילוי איתור נזילות מים אדלר איטום
איטום קירות איתור נזילות מים

אילו נזקים צפויים מחוסר גילוי נזילות מים?

ללא גילוי נזילות בזמן, עלול הבית שלכם לסבול מנזקים מצטברים כגון עובש לדוגמא. עובש מתפתח כאשר מים עומדים בתוך הקיר זמן רב, כאשר המים מצטברים לכמו גדולה העובש מתחיל להתפתח.

העובש הוא סוג של פטרייה וכאשר על הקירות מצטבר עובש, הוא מפיץ סביבו נבגים בשלב מסויים. הנבגים של עובש הם בלתי נראים , אך ניתן לזהות אותם על פי ריח העובש שמתחיל להופיע בחדרי הבית ואינו עובר. העובש אינו בריא לנשימה ועלול לגרום לסבל לאנשים במצבים בריאותיים לא תקינים. עד כדי צורך בפינוי הדיירים הסובלים מהבית.

בנוסף לעובש, נזק פחות פיזי אך לא פחות משמעותי הוא ירידת ערך הבית שלכם. כאשר לא נעשה איתור של גילוי נזילות בבית אשר בו יש נזילה בתוך הקיר, היא לא נעצרת מעצמה, אלא מתגברת, ואז נוצרים סימני רטיבות עגולים על הקירות והתקרה. 

רטיבות בתוך קירות מובילה עם הזמן לקילוף והתפוררות הסיד והצבע שעל הקירות, וגם אם תצבעו שוב בנסיון להסתיר, הרטיבות תופיע לאחר זמן על הצבע החדש. 

מעבר לסכנה ממשית לעמידות הבית וגם הבניין עקב חוסר טיפול, הדבר יכול להוביל לירידת ערך הדירה באם אתם רוצים למכור אותה ומראים אותה לקונים פוטנציאליים עם כתמים על הקירות.

איתור נזילות - איך מתבצע האיתור?

פעם היו מטפלים בנזילות בשיטת נסה ותיווכח, האינסטלטור היה מגיע ובודק את הכתם שגרמה הנזילה, מניסיונו היה משער היכן מקורה של הנזילה, שובר את הקיר ונוכח האם צדק, או לא, אם לא צדק, היה ממשיך ושובר את הקיר, עד שמגלה את הנזילה.  

לעומת השיטה הישנה של גילוי נזילות בבתים רק לאחר הופעת כתמים, מים, ועובש, ושבירת קירות לחינם, היום מתבצע גילוי נזילות על ידי צילום תרמי המגלה את הנזילות בשלבים הראשוניים של טפטוף המים. 

איתור נזילות במצלמה טרמית הסורקת את פנים קירות הבית, ניתן לאתר את מקומם המדויק של הנזילות, כך שניתן גם לפתוח את הקיר במקום המדויק, לטפל בנזילה ללא נזק לחלקי קיר נוספים, ולרצפה.

איך עובדת מצלמה תרמית לביצוע איתור נזילות מים?

מצלמה תרמית המבצעת גילוי נזילות, עובדת על טמפרטורה, בתמונות המצלמה נראים צבעים שונים המעידים על טמפרטורת המקום המצולם. מקומות בהם יהיו נזילות יופיעו בצבע שונה מהמקומות היבשים.

מומחה איטום מוסמך יוכל לפענח את הצילומים ולהצביע במדויק על מקום הנזילה. לאחר איתור מדויק של מיקום הנזילה בתוך הקיר, יוכל האינסטלטור לפתוח את הקיר ללא נזק סביבתי מיותר ולטפל בנזילה.

חזרה אל https://www.adler-itum.co.il

איתור נזילות מים- באמצעים המתקדמים ביותר

איתור נזילות מים ניתן לעשות היום בשיטות חדשניות, ללא הרס קירות ועקירת רצפה, כמו שהיו נוהגים לעשות בעבר, כדי להגיע למקור של הנזילה. היום מיישמים שיטות טכנולוגיות חדשות לצורך איתור נזילות באמצעות החדרת סיבים אופטיים לצנרת, שימוש במצלמת אינפרה אדום, סקירות והדמיות תרמיות ועוד. אלה רק חלק מהשכלולים והטכנולוגיות הנהוגות היום לצורך איתור נזילות מים. 

איתור נזילות מים נעשה גם במסגרת של איתור ליקויי בנייה. כך מוצאים את הפתרון הכי מהיר לכל בעיה. לא צריך לחפור, ולא להרוס והבית לא הופך לאתר בנייה. איתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית, מאפשר לזהות בוודאות את מקום הנזילה, מוקדי הרטיבות בקירות, ברצפה או בתקרה , גילוי נזילות וכשלים באיטום של מרפסות, חדרי אמבטיה, גגות, מרתפים ועוד. 

היום באמצעות מכשור מתקדם ומשוכלל, אין צורך "לנחש" איפה הבעיה. פשוט מאתרים אותה עם המצלמה התרמית ופותרים את זה נקודתית, בלי להרוס את כל הבית. 

רוצים לקנות בית? בדקו אם יש נזילה

הרבה פעמים אנשים לא בודקים את הבית או הדירה שהם קונים, וממש קצת אחרי זה הם מגלים שיש רטיבות בבית. גילוי נזילות מים בבית תוך סריקת הצנרת, זו פעולה חשובה ומשמעותית שצריך לעשות בכל דירה או בית חדש או מיד שנייה. בצורה זו תוכלו לגלות נזילות ואת המסלול של המים בצורה הכי יעילה. אפשר לבדוק בצורה זו צנרת מברזל, פלסטיק, נחושת ועוד ולעשות זאת באמצעים שונים ומתקדמים. אפשר גם לבדוק את הקירות והמרצפות באמצעות הדמיה תרמית תוך שימוש במצלמה תרמית, צילום פנים של הצנרת באמצעות החדרת סיבים אופטיים. רק כך תוכלו לדעת בבית יש נזילה או דליפה כלשהי. פיצוץ בצינור או אפילו סדק קטן, שמים לא צריכים יותר מכך כדי לזרום ולחלחל החוצה. 

איפה חשוב לאתר נזילות?

נזילה בבית יכולה להיות בכל מקום שיש בו צנרת. סריקה תרמית של צינורות עשויה לחשוף את הנזילה. גילוי נזילות מים במצלמה טרמית, חייב להיעשות בצנרת ובתשתית של האינסטלציה. יש לאתר את קווי הצנרת שעוברים מתחת לריצוף ובקירות. לחשוף את מקור הנזילה בצינורות הניקוז, ביוב ובצינורות המים. לאתר אם יש חדירה של מי גשם דרך הגג דרך יריעות ביטומניות, מרפסות, או נזילה במרתפים. 

המים יכולים להתגלות מתחת ליריעות ביטומניות, מתחת לפרקט, בצינורות הניקוז של המרפסת וגם חדירה של מי גשמים לכל מיני מקומות במבנה. אם לא אטמתם את הגג לקראת החורף, ויש בו סדקים או פיצוצים, מים יכולים לחלחל דרכם ולגלוש החוצה אל מעטפת הבניין. מצב כזה עלול לגרום לכך שמי גשמים יחלחלו לדיה או לבית והם עלולים לפגוע בחוזקו של המבנה, במראה שלו וכמובן בבריאות.

איתור נזילות –  רטיבות בבית

לשם ביצוע איתור של רטיבות בבית חשוב להיעזר בכלים מקצועיים אשר יתופעלו על ידי עובדים מנוסים ומוסמכים. רק כך יהיה ניתן להיות בטוחים כי איתור רטיבות יבוצע באופן מקצועי ומקיף ותוכלו להיות בטוחים כי התוצאות הנן מדויקות. כמו כן, ניתן למצוא היום חברות רבות אשר תוכלנה לסייע לכם בעניין וזאת כל עוד מדובר על עבודות איתור רטיבות. לפיכך נמליץ לכם לפעול בהקדם וזאת לשם מציאת המענה הנכון בעניין.

איתור רטיבות על מנת למנוע בעיות מראש

בעזרת איתור רטיבות אשר מתבצע מעת לעת תוכלו בעצם להבטיח כי הבעיה לא תחמיר וכך לא תצטרכו להתמודד עם מצב בו הבית שלכם כולו סובל מנזק משמעותי. ישנם מקרים לא מעטים בעיקר בבתי קרקע בו דוד השמש הוא הגורם העיקרי לרטיבויות, לפיכך נמליץ לכם לוודא כי אתם בוחרים נכונה וזאת כאשר אתם עושים כל שניתן על מנת להשיג את המענה הנכון. כל אחד מכם שידע לעשות זאת יוכל לראות כי זו תהיה הדרך הנכונה ביותר מצדו לפעול לפיה. הרי בסופו של יום מדובר בעניין שיהיה פשוט למדי ולא תצטרכו לשבור את הראש בנוגע אליו יתר על המידה.

איתור רטיבות – רק עם ציוד מתאים

לשם איתור של רטיבות חשוב לוודא כי נעזרים בציוד הנכון. כך למשל, מצלמה תרמית תוכל לסייע במקרים מסוימים וזאת לצד כלים אחרים אשר קיימים היום ויוכלו להיות מאוד חיוניים. לפיכך עליכם לוודא כי אתם פונים אל בעל מקצוע אשר ידע לעשות שימוש בכלים הנכונים וזאת אם תרצו להיות בטוחים שהבעיה תקבל את המענה הטוב ביותר שישנו. כך בעצם תוכלו ליהנות מראש שקט לחלוטין ומידיעה כי יתאפשר לכם להשיג בדיוק את שאתם מחפשים. אז שימו לב כי אינכם מתעכבים עם הדבר וזאת כאשר אתם פועלים בהקדם האפשרי לטיפול בנזילות אשר קיימות בביתכם.

אדלר איטום – איתור רטיבות מקצועי של נזילות

חברת אדלר איטום תוכל לבצע גילוי נזילות בביתכם וזאת תוך כדי שצוות העובדים ייעזר בציוד המתקדם ביותר שינו. כמו כן, לאחר מכן יהיה ניתן לאטום את האזורים הבעייתיים וזאת תוך כדי שיעשה שימוש בחומרי האיטום האיכותיים ביותר שישנם. לפיכך כל אחד מכם יכול להיות בטוח כי יהיה מדובר בעצם בבחירה מנצחת. אז שימו לב כי אתם יוצרים עמנו קשר בהקדם וזאת על מנת שנוכל לסייע לכם כבר בזמן הקרוב! כל אחד שבוחר אדלר איטום ללא ספק לא מתחרט על כך! תוכלו להיות בטוחים בדבר ובמאת האחוזים בעצם. זאת בוודאות.

איתור נזילות מים – למה כדאי לאתר כמה שיותר מוקדם?

הבתים שלנו מספקים לנו פרטיות מפני השכנים והגנה מפני מזג האוויר, הגשמים והסביבה באופן כללי.

אמנם רוב הבתים היום עשויים  בטון אשר הינו חומר אמין ועמיד מאוד אך גם הוא זקוק להגנה מפני מזג האוויר, הגשם ונזילות שמקורן בצינורות בתור המבנה עצמו על מנת למנוע נזקים קשים למבנה.

במידה ואתם חושדים כי ישנה נזילה בבית שלכם, מומלץ שתבצעו גילוי נזילות מים על מנת לאתר את הנזילה בהקדם האפשרי וזאת מהסיבות הבאות.

נזקי מים הינם נזקים מצטברים

נזילות עלולות לגרום לנזקים רבים במבנים השונים כאשר רובם מתאפיינים בנזק מצטבר. אחד הנזקים הפחות נעימים שנזילות עלולות לגרום לו הינו העובש.

כאשר ישנם מים עומדים בתוך הקיר במשך מספיק זמן ועם כמות מספיק גדולה של מים, העובש יתחיל להתפתח. כאשר יש עובש בקירות הבית (עובש הינו סוג של פטרייה) העובש מתחיל להפיץ את הנבגים שלו באזורים הקרובים אליו.

נבגי העובש הינם בלתי נראים בעבור העין האנושית אך את הריח הלא נעים שלהם דיירי הבית יכולים להרגיש בבצורה ממשית.

מעבר לכך שמדובר בריח שיכול ממש להפר את סדר היום של דיירי הבית, העובש איננו בריא לנשימה ואנשים בעלי מצבים בריאותיים מסוימים עשויים לסבול ממנו במיוחד ואף להתפנות מהבית עד לטיפול בבעיה.

נזקי המים יכולים להוריד את ערך הנכס

העובש הוא לא הבעיה היחידה של נזקי המים ואלו עשויים לגרור שלל של תופעות מזיקות אחרות. ראשית, כאשר הנזילה כבר נעשית חמורה, תוכלו לשים לב לרטיבות בקירות.

כאשר הקירות רטובים מדובר בנזק אסתטי של ממש וזאת גם מהסיבה שבהמשך הרטיבות מובילה להתקלפות הצבע ומסיבה זו גם אין באמת אפשרות לצבוע את הקירות על מנת להסתיר את הבעיה אלא רק לייבש אותם.

בנוסף לכל אלו, רטיבות בקירות או ברצפה עלולות להוות סכנה של ממש למבנה עצמו ולעמידות שלו.

כיצד ניתן לאתר נזילות בשלבים מוקדמים?

היום יש באפשרותנו לאתר נזילות גם כאשר אלו רק מתחילות. בעבר היינו מגלים על הנזילות על פי סימנים שונים ובעיקר על ידי הופעת הרטיבות על גבי הקירות.

היום, באמצעות שימוש במצלמות תרמיות ניתן לזהות את הנזילות גם כאשר אלו רק מתחילות ומעבר לכך, ניתן לאתר את המיקום המדויק של הנזילות וכך לקדוח רק במיקומים ההכרחיים בקיר על מנת לטפל במקור הנזילות מבלי להסב נזק מיותר לחלקים נוספים במבנה או ברצפה. דברו עם חברת אדלר עוד היום.

מניעת נזילות בבית גילוי נזילות

מבין לקוחותינו

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!